Grabitet një tualet prej ari me vlerë 1 mln $

15/09/2019 - 10:54

Një tualet prej ari është grabitur nga Pallati Blenheim në Woodstock, Oksfordshire, në Mbretërinë e Bashkuar. Policia tha se hajdutët u futën brenda natës dhe u larguan nga vendi i ngjarjes rreth orës 4:50 në mëngjes të shtunën.

Punimi prej ari, i titulluar “Amerika”, u krijua nga artisti italian Maurizio Cattelan dhe u shfaq për herë të parë në Guggenheim në New York City, NY në 2016.

Tualeti plotësisht funksional – i cili mund të përdorej nga vizitorët- është bërë prej ari 18 karat dhe raportohet se të ketë një vlerë më shumë se 1 milion dollarë.

Në një konferencë për shtyp të shtunën, Inspektori Richard Nicholls tha se një burrë 66-vjeçar është arrestuar në lidhje me këtë incident.

“Për shkak të grabitjes së tualetit në ndërtesë, kjo ka shkaktuar dëme të mëdha dhe përmbytje,” tha Inspektori në deklaratën e policisë.

Pallati Blenheim është vendlindja e ish-kryeministrit britanik Winston Churchill.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot do të flasim për shenjat zodiakale që kanë shpesh dhe gjithmonë frikë.

Autoritetet në Austri planifikojnë ta shndërrojnë ndërtesën, ku ka lindur diktatori Adolf Hitler në stacion policie.

Një nga mjekët kinezë që pati një nxirje lëkure nga trajtimi kundër koronavirusit, ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19.

U ndanë s’u ndanë. Lidhja mes Albës dhe Albit u komentua shumë herë, sidomos ditët e fundit kur flitet për një ndarje mes tyre.

Vdekja tronditëse e George Floyd, afro-amerikanit që u vra nga policia gjatë arrestimit ka shkaktuar një reagim të jashtëzakonshëm në SHB

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.