Gruaja futet në detin e tërbuar për të shpëtuar qenin, ndodh mrekullia! (VIDEO)

12/12/2017 - 22:43

   Një grua është përshkruar si shumë fatlume pasi ka shpëtuar nga dallgët e forta të detit, ku u zhyt për të shpëtuar qenin e saj.

Shëtitësja e qenve ishte në Brighton, kur qeni i saj u përfshi nga valët e detit. Ajo nuk u mendua dy herë, por u fut në detin e tërbuar.

Dëshmitarët e kanë parë kur dallga e ka marrë me vete, për ta nxjerrë sërish në breg, duke realizuar kështu një mrekulli.  

Gruaja më pas shihet duke u ndihmuar nga njerëzit, ndërsa qeni i bashkohet asaj, raporton BBC

“Ishte një valë e stërmadhe që përfshiu gruan. Për fat të mirë, forca e ujit e shtyu atë në bregdet, përndryshe rezultati mund të kishte qenë krejt tjetër”,- tha një nga dëshmitarët në vendngjarje, i cili ka publikuar në profilin e tij në Facebook videon e episodit të frikshëm.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E teksa bota mbarë respekton në 20 Tetor Natën e Hënës, Kina mendon përtej saj.

Është munduar që shpeshherë ta mbajë familjen e tij larg mediave dhe fotove në rrjete sociale, por siç duket këtë herë kryeministri Edi R

Arrestimi i Arkimed Lushaj ku shihej gati nudo në një dhomë hoteli, i mbuluar vetëm me çarçaf bëri xhiron e mediave.

Ndërkohë që Sali dhe Shpresa Lushaj, prindërit e këngëtarit Arkimed Lushaj që u arrestua pak ditë më parë, kanë qenë sot të ftuar në emis

Ëndrra e çdo femre është që të duket e re në çdo moshë, por një nënë e tre fëmijëve duket se e ka realizuar këtë dëshirë.

Një aksidenti i pazakontë është regjistruar të enjten rreth orës 18:30 në fshatin e vogël të Gütersloh në Gjermaninë Perëndimore.

Aurenc Bebja/ Publikohet letra e lamtumires se Princ Vidit drejtuar shqitareve para se ai të largohej nga porti i Durrësit.

Kryeministri Edi Rama ishte sot i ftuar në “Zonë e Lirë”.

Në fillim-vitet ’90, kompania SOE paraqiti planin ambicioz për ndërtimin e kompleksit “Dionisos”, në Sitia, Kretë.

Në shekullin e 16-të, njerëzit besonin se një enë gjaku në gishtin e katërt të dorës së majtë shkonte drejtpërdrejt në zemër.