Gruaja jeton me kufomën e nënës për tre vite

12/07/2019 - 08:41

Një grua në Teksas është arrestuar pasi eshtrat e nënës së saj u gjetën në dy dhoma gjumi në banesën ku jetonin së bashku.

Policia raporton se 71-vjeçarja vdiq në vitin 2016, pasi u rrëzua. Ata pohuan se vajza e saj 47-vjeçare nuk arriti të sigurojë ndihmë për nënën e saj që vdiq disa ditë pas rënies.

Mbetjet skeletore të gruas u gjetën në një dysheme gjumi. Ndërsa vajza e saj dhe mbesa flinin në dhomën tjetër. Mbesa ishte nën moshën 15-vjeçare në kohën kur jetonte me kufomën e gjyshes së saj.

Vajza mund të përballet me 20 vite burg dhe gjobë deri në 10 mijë dollarë.

Policia tha se gjyshja ishte anëtarë e respektuar e bashkësisë lokale. Ajo kishte punuar si sekretare dhe asistente mësimdhënieje në një shkollë lokale për 35 vjet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ishte dashuruar marrëzisht me një stjuardesë të një fluturimi të kompanisë ‘Lufthansa’, që nisej nga aeroporti i Beogradit për Frankfurt,

Aktorja e njohur Jessica Alba ka folur së fundmi për tatuazhet e saj, teksa rrëfeu se vendosi të realizonte 3 të tillë me shenjat e horos

Një aktor nga Hong Kong është qëlluar me thikë në skenë në Kinë. 

Një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez janë gjetur të vdekur në një autostradë.

Gazetari i njohur Sokol Balla që nga vjeshta nuk do të jetë më pjesë e "Vizion Plus".

Gjykata e Apelit në Turqi dënoi me 11 muaj dhe 20 ditë burg për aktoren dhe këngëtaren Zuhal Olcay për fyerje të Presidentit turk Rexhep

Sara Hoxha poston foto ndërsa është në muajin e fundit të shtatzënisë.

Taylor Swift, Mbretëresha Elizabet, Angelina Jolie, nuk janë më femrat më të admiruara në botë.