Gruaja zhvarroset pas 5 muajsh për një arsye të pabesueshme

19/07/2018 - 21:09

   Arkivoli prej ari i një gruaje e cila u varros me bizhuteri të çmuara është hapur në Trinidad, pas frikës se grabitësit e kishin vënë në shënjestër.

Chanroutie Boodoo vdiq në Britani në shkurt dhe u varros më datë 2 mars në varrezat e Foster Road, në veriperëndim të Sangre Grande.

Por familja e saj nisi lëvizjet për të nxjerrë arkivolin, nga frika se grabitësit do të shtinin në dorë bizhuteri të familjes, vlera e të cilave arrinte në mijëra paund.

Familjarët mësohet se kishin marrë shumë raportime për njerëz të ndryshëm të cilët ishin parë rreth e rrotull varrit të gruas, kryesisht gjatë orëve të para të mëngjesit.

Kështu, pas gati 5 muajsh familjarët arritën të siguronin lejen për ta zhvarrosur të ndjerën dhe t’i hiqnin nga varri sendet e çmuara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është publikuar këtë të diel bashkëpunimi mes këngëtares Dafina Zeqiri dhe reperit Noizy.

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në programin “E diela Shqiptare”, Gentiana kishte ardhur për ti dhënë një mesazh nënës së saj pasi pre

Që Roma është një qytet romantik, për këtë nuk ka dyshime, ashtu sikurse nuk ka dyshime edhe për dashurinë që ka ky vend për futbollin.Gj

Një turist britanik, David Humphries, i cili ndodhej për pushime në Egjipt, ka humbur jetën, pasi është ndjerë keq në pishinën e resortit

E teksa bota mbarë respekton në 20 Tetor Natën e Hënës, Kina mendon përtej saj.

Është munduar që shpeshherë ta mbajë familjen e tij larg mediave dhe fotove në rrjete sociale, por siç duket këtë herë kryeministri Edi R

Arrestimi i Arkimed Lushaj ku shihej gati nudo në një dhomë hoteli, i mbuluar vetëm me çarçaf bëri xhiron e mediave.

Ndërkohë që Sali dhe Shpresa Lushaj, prindërit e këngëtarit Arkimed Lushaj që u arrestua pak ditë më parë, kanë qenë sot të ftuar në emis

Ëndrra e çdo femre është që të duket e re në çdo moshë, por një nënë e tre fëmijëve duket se e ka realizuar këtë dëshirë.

Një aksidenti i pazakontë është regjistruar të enjten rreth orës 18:30 në fshatin e vogël të Gütersloh në Gjermaninë Perëndimore.