Habit nusja e re, refuzon të puthë dhëndrin në dasmë për këtë arsye

19/09/2018 - 12:26

Një nuse 21-vjeçare e sapo martuar, ka refuzuar të puthë bashkëshortin pasi prifti i deklaroi burrë e grua.

Vea Laulu ktheu kokën anash në momentin kur burri i saj po e puthte për shkak se ajo kishte turp nga babai i saj, i cili ishte mes të ftuarve në ceremoni.

"Është pa etike, është pa respekt. Unë jam një Tongan dhe në kulturën time nuk është respekt të tregosh dashurinë para familjes apo miqve, por personi kryesor për të cilin mendova ishte babai im. Është qesharake për mua, kurrë nuk kam bërë një gjë të tillë para syve të tij dhe nuk doja ta bëj këtë as në dasmën time", u shpreh nusja e re.

21-vjeçarja i përket popullit polinezian, Tonga që është një mbretëri me gjithsej 172 ishuj në Paqësor, nga të cilët 36 janë të populluar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në gjyq” ishin të pranishme dy motrat, zonja Mrie dhe zonja Vera.

Agnesa Vuthaj prej kohësh është fokusuar në biznesin e saj.

Është publikuar këtë të diel bashkëpunimi mes këngëtares Dafina Zeqiri dhe reperit Noizy.

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në programin “E diela Shqiptare”, Gentiana kishte ardhur për ti dhënë një mesazh nënës së saj pasi pre

Që Roma është një qytet romantik, për këtë nuk ka dyshime, ashtu sikurse nuk ka dyshime edhe për dashurinë që ka ky vend për futbollin.Gj

Një turist britanik, David Humphries, i cili ndodhej për pushime në Egjipt, ka humbur jetën, pasi është ndjerë keq në pishinën e resortit

E teksa bota mbarë respekton në 20 Tetor Natën e Hënës, Kina mendon përtej saj.

Është munduar që shpeshherë ta mbajë familjen e tij larg mediave dhe fotove në rrjete sociale, por siç duket këtë herë kryeministri Edi R

Arrestimi i Arkimed Lushaj ku shihej gati nudo në një dhomë hoteli, i mbuluar vetëm me çarçaf bëri xhiron e mediave.

Ndërkohë që Sali dhe Shpresa Lushaj, prindërit e këngëtarit Arkimed Lushaj që u arrestua pak ditë më parë, kanë qenë sot të ftuar në emis