Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Harry dhe Meghan debutojnë në Netflix me lojërat “Invictus”

08/04/2021 - 19:55

Princ Harry dhe bashkëshortja e tij Meghan shenjuan debutimin e tyre në Netflix me një nga kauzat më të dashura për ta, lojërat “Invictus”, një lloj Paraolimpiade, me gara në sporte të ndryshme midis veteranëve të luftës me aftësi të kufizuara të përhershme të ndodhura gjatë shërbimit ose për shkak të shërbimit.

Projekti i parë i krijuar nga shtëpia e prodhimit e çiftit, “Archewell Productions”, quhet “Zemra e Invictus”, një seri dokumentarësh që do të ndjekë atletët dhe përgatitjet e tyre për lojërat, edicioni i ardhshëm i të cilit është planifikuar për në vitin 2022, në Hagë, Holandë.

“Nga fillimi i lojërave të para “Invictus” në 2014, ne e dinim se secili garues do të jepte një kontribut të jashtëzakonshëm në mozaikun e vendosmërisë, qëndrueshmërisë dhe vendosmërisë”, tha princi Harry në një deklaratë zyrtare.

Seriali do t’u ofrojë komuniteteve në të gjithë botën një dritare në historitë e ngritjes drejt suksesit të këtyre atletëve gjatë vitit të ardhshëm për në Holandë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një burrë amerikan mori vesh më në fund se çfarë i kishte ndodhur dy qenve të tij, të cilët kishin humbur mbi 20 vite më parë, pasi qafor

Falë shenjës së horoskopit ne dimë pikat tona të dobëta, ato të fortat, tiparet unike të personalitetit dhe mënyrën se si sillemi me të t

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë e ftuar gazetarja Ketrin Gjocaj, e cila ka dhënë një kontribut 30-vjeçar në ekran duke sj

Sipas astrologëve, këto shenja të horoskopit e kanë të pamundur të jetojnë bashkë.

Luani dhe Akrepi

Dëshira e fundit e princit Philip ishte që të vdiste i qetë në shtëpi, në shtratin e tij, raportojnë mediat e huaja, duke shtuar se nuk i

Kryeministrja e Norvegjisë, Erna Solberg, është gjobitur me 1,713 paund, pasi theu rregullat anti-COVID duke organizuar një festë familja

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, feston sot 47-vjetorin e lindjes.

Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmendjen e të gjithëve e tërhoqi tifozi, i cili u fut nudo në fushën e lojës.

Ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare Princi Filip, bashkëshorti i Mbretëreshë Elisabeth.

Antoine Griezmann njoftoi sot se është bërë baba për here të tretë, pasi bashkëshortja e tij solli në jetë vajzën Alba.