Harry dhe Meghan nuk do mund të përdorin markën "Sussex Royal"

21/02/2020 - 21:05

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të përdorin më markën e tyre Sussex Royal, konfirmoi sot zëdhënësja e tyre.

Fjala 'mbretërore' do të futet në listën e zezë nga sipërmarrjet e ardhshme të çiftit, pasi ata u tërhoqën nga detyrat e familjes mbretërore, raporton Daily Mail.

Zëdhënësi i tyre tha: Duka dhe Dukeshja janë përqendruar në planet për të krijuar një organizatë të re jofitimprurëse, duke pasur parasysh rregullat specifike të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për përdorimin e fjalës Royal, prandaj është rënë dakord që organizata e tyre jofitimprurëse, kur të shpallet këtë pranverë, nuk do të emërohet Sussex Royal Foundation.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një histori rrëqethëse vjen nga Irlanda e Veriut, për shkak të koronavirusit.

Një nga kamerierët e mbretëreshës Elisabeth II është infektuar me koronavirus.

Presidenti Donald Trump thotë se nuk do të mbështesë ligjin për sigurinë e Princit Harry dhe Meghan, të zhvendosur nga Kanada për në SHBA

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në Villaguattera di Rubano, në zonën e Padovës, ku një 54-vjeçar i dha fund jetës të shtunën në mëngjes,

Modeli shqiptar Rolando Lekaj, jep një lajm të mirë për shqiptarët, që po luftojnë prej javësh me koronavirusin.

Prezantuesi dhe kantautori i njohur, Ardit Gjebrea, iu bashkua nismës së Bashkisë së Tiranës për të ndihmuar familjet në nevojë.

200 mijë euro vetëm e vetëm për t'u kthyer në vendlindjen e tij.

Prej më shumë se dy javësh, vendi ynë është mbyllur si pasojë e përhapjes së Covid-19.

Në këto ditë izolimi, kur të gjithë qytetarët e Kosovës qëndrojnë në shtëpi, në Suharekë kanë gjetur një mënyrë mjaft interesante për të

Nga sot nis llogaritja verore e kohës, ndërkohë që keni humbur një orë nga gjumi juaj.