Hëngri 41 vezë që të fitonte bastin, humb jetën

07/11/2019 - 13:21

Një 42-vjeçar në Indi ka gjetur vdekjen në përpjekje për të fituar bastin me një shok. Viktima, Subhash Yada po vizitonte me mikuj e tij zonën e tregut Bibiganj në Uttar Pradesh kur filluan të debatonin.

Për të zgjidhur debatin, ata ranë dakord për një bast 22 paund se kush do ishte i pari që do hante 50 vezë. Yada sapo kishte filluar të hante vezën e 42-të kur u rrëzua pa ndjenja.

42-vjeçari u dërgua në spital, por vdiq vetëm disa orë më vonë. Mjekët thanë se vdekja e tij mund të jetë shkaktuar nga ngrënia e shumë vezëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fustani i famshëm i Princeshë Dianës, që mbante veshur kur kërceu me John Travoltën në Shtëpinë e Bardhë, është nxjerrë në shitje për 350

Mali i Zi do t'i mungojë këtë vit festivalit "Eurovision 2020". Lajmin e bëri të ditur transmetuesi malazez RTCG.

Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime.

Një burrë anglez, i cili fitoi përpara 10 vitesh mbi 10 milionë euro në një lotari, sot është punëtor qymyri që paguhet 10 euro në orë, p

Një kompani amerikane ka bërë një ofertë pune shumë të çuditshme.

Miliarderi Mohamed Hadid është aq i varfër sa nuk ka para për të shembur rezidencën e tij në Bel Air, deklaroi avokati i tij në gjykatë t

Shumëkush që do të niset me pushime, mendon për atë shtratin e madh e të butë, për një gjumë të qetë, për ato çarçafët tërheqës që thuajs

Alfi Perkins, një student 19-vjeçar që talli futbollistin e Aston Vilas për vdekjen e vëllait të vogël, ka pësuar aksident.

New York-u, një nga qytetet më të mëdha në botë, e tepër të njohur për gamën shumë-ngjyrëshe të restoranteve, ka mes tyre “Dua Kafe”, një

Nëse do të kishte një listë të problemeve më të urryera estetike, rrudhat pa dyshim që dotë  ishin në krye.