Hiqej si i sëmurë, por luante tenis. Arrestohet polici i aeroportit

13/12/2017 - 20:54

   Paraqiste raporte mjekësore me diagnozë dhimbje shpine, por merrte pjesë në turne tenisi. Refuzonte të merrte pjesë në trajnime që i konsideronte si shumë të rënda, por vazhdonte t’i binte kitarës në koncerte.

Një zyrtar i policisë kufitare të aeroportit të Riminit është arrestuar nga kolegët e tij, pasi, sipas hetimeve, ka rezultuar se 43-vjeçari Antonino Mariella për një periudhë gati 2-vjeçare ka simuluar efektet e sëmundjeve profesionale në mënyrë që të përfitonte raporte mjekësore dhe ditë pushimi, raporton Il Messaggero.

Polici që është lënë në arrest shtëpie, pavarësisht se paraqiste raporte të ndryshme mjekësore ku përshkruhej pamundësia e tij për t’u paraqitur në punë apo për të marrë pjesë në stërvitje, nga ana tjetër nuk hezitonte të luante tenis apo t’u binte veglave muzikore në koncerte.

Tashmë ai rrezikon pushimin nga puna. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E teksa bota mbarë respekton në 20 Tetor Natën e Hënës, Kina mendon përtej saj.

Është munduar që shpeshherë ta mbajë familjen e tij larg mediave dhe fotove në rrjete sociale, por siç duket këtë herë kryeministri Edi R

Arrestimi i Arkimed Lushaj ku shihej gati nudo në një dhomë hoteli, i mbuluar vetëm me çarçaf bëri xhiron e mediave.

Ndërkohë që Sali dhe Shpresa Lushaj, prindërit e këngëtarit Arkimed Lushaj që u arrestua pak ditë më parë, kanë qenë sot të ftuar në emis

Ëndrra e çdo femre është që të duket e re në çdo moshë, por një nënë e tre fëmijëve duket se e ka realizuar këtë dëshirë.

Një aksidenti i pazakontë është regjistruar të enjten rreth orës 18:30 në fshatin e vogël të Gütersloh në Gjermaninë Perëndimore.

Aurenc Bebja/ Publikohet letra e lamtumires se Princ Vidit drejtuar shqitareve para se ai të largohej nga porti i Durrësit.

Kryeministri Edi Rama ishte sot i ftuar në “Zonë e Lirë”.

Në fillim-vitet ’90, kompania SOE paraqiti planin ambicioz për ndërtimin e kompleksit “Dionisos”, në Sitia, Kretë.

Në shekullin e 16-të, njerëzit besonin se një enë gjaku në gishtin e katërt të dorës së majtë shkonte drejtpërdrejt në zemër.