Horror në Marok/ Gruaja ther të dashurin, e gatuan dhe ua shërben punonjësve

21/11/2018 - 13:55

Ngjarje si ato të filmave horror raportohet të ketë ndodhur në Emiratet e Bashkuara Arabe. Një grua është akuzuar se ka therur të dashurin e saj dhe më pas ka gatuar pjesë të trupit të tij duke ua shërbyer punëtorëve.

Gruaja e paidentifikuar, kreu vrasjen në shtëpinë e saj në Al Ain, pasi i dashuri i saj prej shtatë vitesh i tha se po planifikonte të martohej me dikë tjetër në Marok, thonë prokurorët, citojnë mediet ndërkombëtare.

Sipas zyrtarëve, ajo preu trupin e të dashurit dhe përdori një grirës për të copëtuar mbetjet e tij përpara se t'i gatuante dhe t'ua shërbente disa punonjësve pakistanezë që punonin pranë shtëpisë së saj si 'machboos ', gjellë tradicionale me oriz dhe mish.

Policia filloi të kërkonte viktimën pasi u raportua i zhdukur nga vëllai i tij dhe vrasja u zbulua pasi gjetën një dhëmb njeriu në grirësen e mishit.

Pas testit të ADN-së u konfirmua se dhëmbi i përkiste viktimës dhe e dashura e tij u arrestua. Ajo deklaroi se e kishte kryer krimin pa vetëdije dhe se e kishte financuar të dashurin për shumë vite. Ndër të tjera, në rrëfimin e saj shokues, pranoi se i kishte kërkuar ndihmë një miku për copëtimin e trupit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të kujdesesh për lëkurën është një terapi më vete, por ndonjëherë kërkon shumë kohë.

Për të shkuar deri në Mars do të duhet gjysmë milioni dollarë.

Shkrimtari Josh Barry ka pësuar paralizë celebrale dhe ka kaluar nëntë vitet e fundit duke shkruajtur një libër autobiografi me hundë.

Sinqeriteti është një vlerë që vlerësohet gjithnjë e më shumë nga shoqëria.

Një pilot me gati 20 vjet eksperiencë fluturimi është filmuar duke fjetur në kabinën e tij, teksa ndihmësi  i tij e ka regjistruar këtë v

Pasi Tristan Thompson e tradhtoi Khloé Kardashian me shoqen e ngushtë të Kylie Jenner, Jordyn Woods, në rrjet kanë vërshuar me shpejtësi

Dukesha Meghan Markle organizoi dje festën e foshnjes që do të sjellë në jetë.

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë ndër çiftet që kanë një histori të gjatë dashurie, ato u fejuan gjatë vitit 2018.

Bebe Rexha ka publikuar projektin e ri muzikor të titulluar “Last Hurrah” ku duket më seksi se kurrë.

"Disney" ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga produksionet më të njohura dhe të suksesshme kur bëhet fjalë për filmat vizatimorë.