Horrori i Gucci-t në pasarelë (FOTO)

Postuar: 22/02/2018 - 14:26

Prezantimi i koleksionit të Gucci-t vjeshtë/dimër 2018 ishte ndoshta shfaqja më e çuditshme deri tani në këtë muaj të modës.

Drejtori kreativ Alessandro Michele duket se po synonte maksimumin e çuditshëm gjatë shfaqjes, që u mbajt në Gucci Hub në Milano të mërkurën.

Në pasarelë u shaqën modele me veshje aspak të zakonta, ndërsa mbanin në duar dragonj e gjarpërnj jo real, dhe më e tmerrshmja: kokat e 'prera' të tyre.

Padyshim që kjo ishte një zgjedhje e veçantë e Gucci-t për këtë sezon. Gucci solli edhe iluzionin e një spitali në pasarelë. Me karriget, paisjet mjeksore të ftuarit dukeshin sikur ndodheshin në sallë operacioni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Mjekët janë shokuar kur kanë gjetur pjesën e një stilolapsi në organet gjenitale të një djali 6-vjeçar.

   Çifti japonez Masao dhe Miyako Matsumoto, të martuar që nga tetori i 1937, mbajnë rekordin Guinness si bashkëshortët më të moshuar në

   Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë sot i ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili.

   Michael Kors po raportohet se do ta blejë shtëpinë e modës ‘Versace’ për 2 miliardë dollarë.

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Këngëtari dhe aktori amerikan Al Matthews është gjetur i vdekur.

Filmi i njohur “Murgeshat gazmore” vjen me një kapitull të tretë plot me surpriza dhe me mungesë të aktores Whoopi Goldberg, e cila na ka

Në mes të turit për promovimin e librit të saj "Becoming", Michelle Obama kishte kohë për të zyrtarizuar një martesë.

"West Side Family" kanë qenë një nga grupet më të dëgjuar shqiptarë përsa i përket muzikës.

Kur shohim personazhe të njohur të botës së modës, apo aktor, këngëtarë etj, mahnitemi nga përkujdesi ndaj çdo detaji, sidomos të fytyrës