"Hulku" 453 kg po kërkon nuse. Çfarë kërkesash ka njeriu më i fortë në botë

21/01/2020 - 09:58

Ai është i madh sa një traktor, 27 vjeç dhe peshon 453 kilogram. Është dy metra i gjatë dhe çdo mëngjes ha 38 kokra vezë. I duhet të ushqehet me 10 mijë kalori në ditë, të pamjaftueshme për 5 burra.

Arbab Khizer Hayat nga Pakistani i quajtur ndryshe "Hulk" po kërkon nuse. Ai thotë se është në presionin e familjes që të martohet dhe të krijojë familje dhe për të gjetur një nuse ka bërë një njoftim publik.

Kushti është që të jetë mbi 16 vjeç. Deri më tani kanë aplikuar 300 gra por asnjëra s’ishte mjaftueshëm e gjatë dhe e shëndoshë. Frika e tij është se mos e shtypë dhe në fakt ai peshon gjysëm toni. Megjithatë është shumë aktiv dhe merret me sporte të rënda.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Nëse do të kishte një shenjë të vështirë për t’u përshkruar, ajo është:  binjakët, kameleonët e zodiakut që gjithmonë përshtaten në bazë

Vitin e kaluar, Kina rezultoi me trefishin e miliarderëve të rinj ndaj SHBA-së, të cilët pasurinë e tyre e kanë fituar kryesisht në sekto

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga

Xiao Xiao është deklaruar pa koronavirus 17 ditë, pasi ajo lindi me infeksionin viral në spitalin e fëmijëve në Wuhan.

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjik

Modelja shqiptare Keisi Muça, e cila jeton prej kohësh në Seul, ka treguar se si ka shpëtuar nga koronavirusi.