Humb jetën mësuesja 26-vjeçare, pasi urgjenca nuk i dërgoi ambulancën

20/02/2020 - 22:30

Një mësuese angleze ka humbur jetën, pasi mori një mbidozë qetësuesish, ndërsa vuante nga infeksioni i traktit urinar. Urgjenca nuk iu përgjigj thirrjes së saj për të dërguar një ambulancë në shtëpi.

Ngjarja ka ndodhur në Britaninë e Madhe, ku Amber Hickford, 26 vjeçe, mori në telefon urgjencën, pasi kishte halucinacione dhe marramendje, po ata i thanë se nuk mund të dërgonin ambulancë, pasi çështja e saj nuk ishte urgjente.

Ajo u gjet e vdekur nga i dashuri i saj, e shtrirë në krevat, dy orë pasi kishte pirë qetësuesit. Ambulanca shkoi më pas në vendngjarje, por ajo u shpall e vdekur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë nga durrsakët, përveç atyre që i kanë shtëpitë me pamje nga deti, nuk mund ta shijojnë perëndimin e diellit në këtë fillim pranvere

Një kometë pesë herë më e madhe se Jupiteri dhe sa rreth gjysma e Diellit, do të shfaqet më e ndritshme se Venera dhe do të shihet nga To

E shtuna e 4 prillit do të duhej të ishte dita më e lumtur për infermierën shqiptare që jeton dhe punon në Itali, Elona Gaxha.

Një tigër 4-vjeçar ka rezultuar pozitiv me koronavirus në kopshtin zoologjik Bronx në New York të SHBA-së.

Karantina ka lënë edhe një nga futbollistët më të mirë në botë pa berber.

Familja Kennedy është tronditur sërish nga një ngjarje e rëndë pasi mbesa e Robert Kennedy është zhdukur së bashkë me djalin e saj të vog

Ditën e diel, përveçse të gjithë ishim të detyruar ta kalonim në karantinë, edhe moti nuk premtoi shumë.

Vajza 19-vjeçare e boksierit Floyd Mayweather, Iyanna është arrestuar për sulm të rëndë me armë vdekjeprurëse, pasi kishte goditur një gr