Humb jetën, pasi konsumoi midhje!

19/07/2018 - 19:23

   Një burrë ka humbur jeten pasi konsumoi ne nje restorant midhje. Departamenti i Shëndetësisë i Florides tha se viktima 71-vjeçar vdiq dy ditë pas një dreke peshku më 8 korrik në një restorant lokal, shkruajne mediat italiane.

Sipas hulumtimeve, midhjet përmbanin një bakter mishngrënës, të njohur si Vibrio vulnificus, i cili gjendet në frutat e detit të pagatuara mire.

Bakteri rezulton shumë i rrallë dhe mund të shkaktojë vjellje, diarre dhe dhimbje abdominale.

“Ekspozimet ndodhin më së shpeshti gjatë muajve të verës, nga maji deri në tetor, kur uji është më i ngrohtë”, thanë zyrtarët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gruaja e El Chapos, Emma Coronel Aispuro, u paraqit në gjykatën e Bruklinit, për të ndjekur seancën e të shoqit, dhe bëri që të kthehen j

Një nga studiot e arkitekturës më të famshme në botë njoftuan se do të angazhohen me një projekt shumë të madh në kryeqytetin rus.

Sezoni i tetë dhe i fundit i serialit 'Game of Thrones' është padyshim sezoni më i pritur i ndonjë seriali gjatë të gjitha kohëve.

Nëse premtimet e martesës do të ishin më praktike, çiftet do t’i kërkonin njëri-tjetrit të hiqnin dorë nga zakonet e mërzitshme që kanë.

Në Itali ajo njihet me mbiemrin e së ëmës Jakiç, por në fakt mbiemri i saj është Nishani dhe është mbesa e ish-presidentit të Shqipërisë

Fituesja më e re e lotarisë “EuroMillions”, në Britaninë e Madhe, Jane Park, është e gatshme të paguajë një mashkull rreth 80 000 euro në

Ylli i Juventus-it është kapur nga paparacët në Londër, me bashkëshorten Georgina Rodriguez dhe djalin Cristiano Junior.

Ashtu siç ka njerëz fatkeqë në këtë botë, ka dhe nga ata që vërtet i buzëqesh fati një ditë.

Është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare Stan Lee, krijuesi i personazheve të paharrueshëm që magjepsën të gjithë botën, si Spider-Man,

Nëntori është muaji më i papëlqyer i tërë vitit” – Louisa May Alccot, “Little Women.”