Huqet e 12 shenjave të zodiakut në dashuri dhe nga një këshillë për ju

08/10/2018 - 09:57

Dashi: Zgjidhini betejat në të cilat doni të luftoni

Jo të gjitha mosmarrëveshjet duhet të çohen deri në fund ! Ndonjëherë është më e rëndësishme qetësia shpirtërore sesa një "luftë e fituar" ! Nëse do të vazhdoni të konfliktoheni edhe për arsyen më të vogël, do të humbisni luftën 

Demi: Qetësohuni, jepini partnerit hapësirën e nevojshme

Një dem romantik do të bëjë ç'është e mundura për t'i treguar partnerit se e duan, por kujdes me balancën midis gjesteve të ëmbla dhe "marrjes së frymës" ! Gjithësecili prej nesh (përfshirë dhe vete ju) ka nevojë për hapësirën e vet personale. 

Binjakët: Mos e lini veten pas dore

Kur themi këtë nënkuptojmë interesat dhe hobit tuaj! E dini përse ju mërziteni shpejt nga lidhjet? Sepse hiqni dorë nga vetja juaj, i përkushtoheni tërësisht partnerit dhe brenda një kohe shumë të shkurtër nuk keni më për çfarë të flisni! Thënë shkurt humbisni interesin!! 

Gaforrja: Besojeni të dashurin e zemrës

Mjaft dyshuat për çdo gjë! Besoni në atë çka keni ndërtuar me njeriun e zemrës dhe jetojeni! Dilni nga guaska. 

Luani: Lërini të tjerët të kuptojnë se ju i doni dhe i vlerësoni 

Ju jeni CEO i jetës suaj, por në një marrëdhënie, duhet që dhe tjetri të ndihet i rëndësishëm! Lërini të tjerët të kuptojnë që ju i doni pranë në jetën tuaj, pasi në dukje jeni aq arrogantë saqë të bëni të besoni se ju nuk keni nevojë për askënd. 

Virgjëresha: Prano gabimet

Askush nuk është perfekt! Ndonëse ju jeni shenja që i afrohet më shumë kësaj të fundit, sërish bëni gabime! Pranojini dhe jetoni në paqe me veten tuaj dhe të tjerët.

Peshorja: Jini vetvetja

Mos lejoni që nevojat dhe dëshirat e të tjerëve të anashkalojnë dëshirat dhe nevojat tuaja reale. Nëse jeni në humor për pica, mos thoni "hamë çfarë të duash zemër" thoni: Dua picë! Partneri juaj nuk do t'ju dojë më pak nëse ju jeni vetvetja, përkundrazi! Kjo tregon vendosmëri dhe është për t'u adhuruar. 

Akrepi: Jeta është e shkurtër, mos mbani mëri

Akrepi është shenja që mban më shumë inat dhe që fal rrallë, për të mos thënë kurrë. Por në një marrëdhënie ia vlen të liroheni nga mëritë dhe të falni! Është ndjesi e papërshkrueshme, provojeni. 

Shigjetari: Mbani gojën 

Jo rrallëherë shigjetari flet pa u menduar, troç, si t'i vijë për mbarë! Fjalët lëndojnë, ndaj të kesh takt në komunikim është thelbësore. Nuk po themi të heshtni e të mos thoni mendimin tuaj, por kuptojeni se ka disa mënyra të shprehuri.

Bricjapi: Mos e merrni aq seriozisht

Që në takimin e parë, bricjapi do t'ju flasë për një lidhje serioze, për martesën, fëmijët, problemet e zakonshme të një familjeje të re etj etj! Duhet ta kuptoni që në këtë mënyrë "i trembni" të tjerët dhe pas takimit të parë do të zhduken pa lënë gjumë. 

Ujori: Mjaft u hoqët sikur i dini të gjitha

E dimë që jeni shenjë gjeniale, por mos u tregoni egoistë. Pranoni botëkuptimin dhe pikëpamjet e tjetrit dhe lërini të kuptojnë se mendimin i tyre ka vlerë për ju! Në fund të fundit a nuk ishin dhe ata gjeniale, sepse arritën t'ju bënin për vete? 

Peshqit: Mos jini hero

Peshqit vetësakrifikohen  për ata që duan. Por jo të gjithë e meritojnë! Marrëdhëniet janë për të dhënë e për të marrë dhe nëse gjërat nuk janë të dyanshme, ju po humbisni kohën dhe energjinë tuaj. Dikush tjetër aty jashtë ju meriton. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që zgjidhin problemet shëndetësore.

Këngëtarja kosovare, Eliza Hoxha, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

2 korriku e kthen Saturnin mbrapa, nga Ujori ai hidhet në Bricjap, tek një shenjë që dashuron dhe udhëheq, ku do të qëndrojë deri para Kr

Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur.

Një grua në Brazil ka mbytur me një jastëk djalin e saj 11-vjeçar, pasi i kishte ardhur në “majë të hundës” përdorimi i telefonit nga ana

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit në Itali.