I ftohti i pazakontë ngrin ujëvarën e Niagarës (FOTO)

22/02/2021 - 19:55

I ftohti ekstrem që ka goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës javët e fundit nuk ka kursyer as një nga zonat më të njohura turistike, ujëvarën e Niagarës.

E ndodhur në afërsi të kufirit me Kanadanë, ujëvara më e njohur në botë ka ngrirë thuajse plotësisht. Një shfaqje që përsëritet thuajse çdo vit dhe çdo herë i lë pa frymë spektatorët me fat.

Skulpturat nga akulli, malet me dëborë dhe ngjyrat që reflektohen, e bëjnë peizazhin vërtet përrallor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkënda Lili është një detektive private, e cila investigon çështje të ndryshme sipas kërkesave të klientëve.

Disa njerëz kanë prirjen e natyrshme të qëndrojnë të lumtur dhe pozitivë edhe në situata të tmerrshme, ndërsa të tjerët thjesht vërshojnë

Printimet në dimër janë tendenca më mbreslënëse e sezonit, e cila synon të transformojë stilin tuaj!

Diego Maradona u nda nga jeta në nëntorin e vitit të kaluar për shkak të një arresti kardiak në moshën 60-vjeçare.

Ky është momenti dramatik, kur një fuoristradë e bardhë futet brenda një supermarket në Britani, duke i hedhur blerësit në ajër.

Albatrosi i njohur me emrin ‘Wisdom’ (Dituri), zogu i egër më i moshuar i botës, ka çelur vezën e saj në moshën 70-vjeçare.

Të gjithë njohim njerëz me fytyrë të përsosur, dhe shumica prej nesh, me siguri, i kemi zili.

Fëmijët e vegjël mund të preken mesatarisht tetë herë nga ftohja në vit, por ka mënyra të thjeshta për t’ju forcuar sistemin imunitar.

Të gjithë e dinë se limonët janë të dobishëm për shkak të nivelit të lartë të vitaminës C.

Khloe Kardashian ka publikuar disa imazhe të reja në rrjete sociale, por fytyra e saj i ka bërë sërish fansat të mendojnë se i është nëns