I jepte hamburger falas, kur Ronaldo ishte i varfër, zbulohet “bamirësja”

20/09/2019 - 20:02

Zbulohet bamirësja e cila i jepte Kristiano Ronaldos hamburger falas në vitet kur ky i fundit ishte i varfër dhe praktikisht bashkime disa shokë luteshin për ushqim para restoranteve. Një grua portugeze është identifikuar si një nga personat që kishte ndihmuar futbollsitin në ato vite ku ai pranoi se ishte lutur për ushqim pasi familja ishte në vështirësi të mëdha financiare. Ylli i futbollit, tashmë një nga sportistët më të pasur në botë, në një intervistë të dhënë në Angli lëshoi një apel publik për punonjëset e McDonalds që e kishin ndihmuar me ushqime në ato vite, duke i ftuar në Torino.

Sot, portugezja Paula Leca pranoi për mediat vendase se kishte qenë një nga punonjëset në ato vite. “Ata do të vinin para restorantit tonë dhe kur kishin mbetur hamburger, menaxheri na lejonte ne t’ua jepnim. Një nga ata ishte Kristiano dhe ishte më i turpshmi nga të gjithë. Ndodhte thuajse ccdo natë, gjatë gjithë javës.Ia kisha thënë djalit tim këtë por mendoi se tallesha, pasi nuk kishte mundësi që mamaja e tij t’i kishte dhënë ndonjëherë hamburger Kristiano Ronaldos. Bashkëshorti im e dinte pasi vinte shpesh të më merrte në punë dhe e ka parë atëherë. Fakti që e ka treguar pas kaq shumë vitesh, tregon se sa person i përulur është. Tani të paktën njerëzit e dinë se nuk është një trillim”, tha ajo, duke konfirmuar se do të pranonte me kënaqësi ftesën e Ronaldos.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ava Karabatic është një ish-modele e Playboy, e cila së fundmi ka vendosur t'i befasojë të gjithë, pasi do të kandidojë për Presidente e

Humbja e një prindi është gjithmonë e vështirë për t’u pranuar dhe mësuar.

Një kompani udhëtimi po punëson deri në 10 persona për të qëndruar në disa nga pronat më luksoze në botë, për të tërhequr blerës të pasur

Supermodelja Bella Hadid është shpallur gruaja më e bukur në botë.

Dukesha, Kate Middelton dhe Princi William kanë nisur turin e tyre në Pakistan.

Është cilësuar si fëmija më e bukur në botë dhe vjen nga Rusia.