I kishin hyrë në shtëpi për të vjedhur, polici i ndjek i zhveshur dhe i arreston

13/01/2018 - 19:50

   Një polic, që po pushonte në apartamentin e tij në qytetin e Viterbos, Itali, pas turnit të natës, u zgjua pas disa zileve të zgjatura në citofon dhe në derën e jashtme të apartamentit.

Kur del nga dhoma e gjumit, gjen në sallon dy femra që i kishin hyrë në shtëpi për të vjedhur.

Dy gratë, 33 dhe 23 vjeçe, duke menduar se në shtëpi nuk ndodhej askush kishin arritur të hapnin derën kryesore.

Të shokuara kur panë burrin që shfaqej në derën e dhomës së gjumit, ato ia mbathën në tentativë për të shpëtuar.

Por polici, megjithëse ishte vetëm me të brendshmet veshur, nuk nguroi t’i ndiqte në rrugë dhe t’i arrestonte.

Rezultoi se 23-vjeçarja ishte shtatzëne, ndërkohë që të dyja akuzohen për një seri vjedhjesh.

Këtë herë, 2 hajdutet u futën në shtëpinë e gabuar, pasi edhe bashkëshortja e policit, është pjesë e forcave të rendit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ylli i Juventus-it është kapur nga paparacët në Londër, me bashkëshorten Georgina Rodriguez dhe djalin Cristiano Junior.

Ashtu siç ka njerëz fatkeqë në këtë botë, ka dhe nga ata që vërtet i buzëqesh fati një ditë.

Është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare Stan Lee, krijuesi i personazheve të paharrueshëm që magjepsën të gjithë botën, si Spider-Man,

Nëntori është muaji më i papëlqyer i tërë vitit” – Louisa May Alccot, “Little Women.”

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot.

Një grua duke ecur një rrugë në Kinë është 'gëlltitur' nga një gropë e madhe që u hap papritmas nën këmbët e saj.

Aktorja e famshme Sandra Bullock ka dhuruar 100.000 dollarë për Shoqatën Humane të Ventura County, që do jetë në terren jo vetëm për të n

Arti i lashtë i palosjes së gjërave dhe i përdorimit të objekteve të ndryshme feng-shui mund t’ju ndihmojnë të tërhiqni sasi të mëdha par

Një çift që e quajti fëmijën e tyre të porsalindur Adolf Hitlerit është arrestuar.

Koncerti që i dedikohet humbjes së gazetares Adelajda Xhemani dhe që mblodhi emra të artit dhe muzikës, u prezantua nga moderatorja Arban