I moshuari që duket si 20 vjeç.... tregon sekretin e suksesit

21/04/2019 - 13:17

Është 68 vjeç, por nuk duket kurrsesi, pasi tregon vetëm për 20 vjeç. Hu Hai është zgjedhur si “Gjyshi Më Modern” dhe u bë i famshëm në të gjithë Kinën për mënyrën se si arriti të qëndronte i ri pavarësisht viteve.

Hu Hai ka lindur në vitin 1950. Babai i vdiq kur ishte shumë i ri dhe ai u rrit me motrat e tij në Shangai. Që kur ishte fëmijë praktikoi shumë sporte dhe pasioni i tij për aktivitetin fizik ishte sekreti i pamjes së mrekullueshme.

Sipas  të moshuarit, sekreti ka të bëjë me qëndrimin mendor dhe në mënyrën me të cilën përballet jeta. “Të gjithë do të jenë të vjetër një ditë, nuk ka asnjë mënyrë për të shmangur atë. Por në qoftë se ndiheni të vjetër dhe jeni vetëm duke pritur vdekjen dhe nuk doni të mësoni ose eksperimentoni gjëra të reja, jeni vërtet të vjetër, pavarësisht moshës suaj”, shpjegoi ai gjatë një interviste.

68-vjeçari gjithashtu praktikon sporte të ndryshme, duke përfshirë yoga, dhe është një tifoz i meditimit. Së fundi, çdo ditë ai qëndron kokëposhtë për disa minuta. Sipas tij, ky është mjeti i përsosur për të eliminuar rrudhat dhe për të parandaluar humbjen e flokëve. Së fundmi, ai kujdeset shumë për dietën dhe përdor në veçanti pilulat e kolagjenit.

Në Kinë ai u bë i famshëm pasi mori pjesë në një shfaqje talentesh të dedikuar për të moshuarit. Askush, midis publikut dhe jurisë, besonte se Hu Hai ishte vërtet 68 vjeç. Duke e parë atë, ai me të vërtetë duket si një djalë 20 vjeç...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Roopkund, një liqen i largët i lartë në Himalajet Indiane, është shtëpia e një prej mistereve më të mëdha të arkeologjisë: skeleteve të r

Majmunët duan të dominojnë jetën në Japoni.

Pas një paralajmërimi që po qarkullonte në rrjet, shumë ndjekës të Instagram u shqetësuan se fotografitë e tyre mund të përdoren.

Dwayne Johnson ishte aktori më i paguar i vitit të kaluar, sipas renditjes vjetore më të fundit të Forbes.

Presidenti i SHBA-së Donald Trump është bërë gjysh për herë të 10-të.

Historia e dashurisë me ish-bashkëshortin Blerim Xhemaili ka marrë fund qe një kohë, por eksploduesja Erjona Sulejmani nuk e ka harruar b

Bieta Sulo vjen gjithnje afër publikut me postimet e saj, që zgjojnë kureshtje.

Më 13 qershor të këtij viti, aktorja e njohur Edith Gonzales u nda nga jeta, pasi po vuante prej kohësh nga kanceri në mitër.

Princesha Charlotte mund të jetë fëmija i mesëm i Princit William dhe Kate Middleton, por ajo mban vendin e parë për sa i përket pasurisë