I prangosur pas një peme, zbardhet misteri i zhdukjes së iluzionistit

21/04/2019 - 13:40

Skeleti i Ivan Klyucharev-it, 31-vjeçarit të zhdukur 2 vjet më parë e që aspironte të ishte iluzionist, u gjet i prangosur pas një peme në pyjet e rajonit të Moskës.

Klyucharev udhëtonte shpesh vetëm në të gjithë Rusinë, pa u thënë familjarëve asgjë nga planet e tij. Ai ishte gjithashtu i apasionuar pas iluzionistit të famshëm Harry Houdini dhe numrave të tij legjendarë me pranga.

Skeleti i Klyucharev u gjet nga disa turistë në dalje të fshatit Cherusti, që ndodhet 156 kilometra në lindje të Moskës, në fillim të kësaj jave. Në vendngjarje u gjetën gjithashtu pajisje kampingu, një çadër, ushqime, rroba, një laptop, pranga, zinxhirë etj.

Hetuesit rusë nuk e përjashtojnë mundësinë që 31-vjeçari mund të jetë vrarë. Megjithatë, pista kryesore është se iluzionisti u prangos vetë në pemë, në mënyrë që të praktikonte aftësitë e tij.

Vetëm një prej duarve ishte e lidhur, ndërsa tjera ishte e lirë, në mënyrë që të përpiqej të largohej. Por mesa duket Klyucharev nuk ishte ende gati për numra të tillë dhe dyshohet se vdiq si pasojë e urisë e etjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona.

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, që njihet ndryshe me emrin e artit Stresi, ndodhet prej kohësh në një raport të komplikuar me bukuroshen

Masat e forta shtrënguese të marra nga qeveria për parandalimin e koronavirusit kanë paralizuar dhe “infektuar” disa nga sektorët e ekono