Ilir Meta dhe Lefter Koka "rivalë" me njeri-tjetrin në Durrës (FOTO)

17/04/2017 - 16:39

Ata kanë qenë bashkë që në krijimin e LSI-së, madje mund të thuhet se Lefter Koka është njeriu kryesor i Ilir Metës në Durrës, duke kryesuar dy herë rresht listën e kandidatëve për deputetë në qarkun bregdetar.

Por sot, për herë të parë, ndërsa Meta ndodhej në Durrës, më saktësisht në Kepin e Rodonit, për të marrë pjesë në një takim festiv të organizuar nga LRI Durrës, ata ishin rivalë, në një lojë volejbolli.

Siç shihet nga fotot që po publikon DurrësLajm, Meta dhe Koka kanë zgjedhur të jenë pjesë e dy ekipeve të ndryshme.

Por, në fund, pavarësisht se cili ekip fitoi, ata i dhanë dorën njëri-tjetrit, ndërkohë që të rinjtë e forcës së tyre politike u argëtuan duke bërë tifo për liderët e tyre. 

M.P.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dhëndri i ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, sipërmarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar

Niko Jani, një nga legjendat e sportit në Durrës, mbush sot 64 vjeç.

Këngëtari Aleksandër Gjoka duket se është mjaft i revoltuar me kryeministrin Edi Rama sa i përket masave anti-koronavirus.

Tenori i famshëm italian Andrea Bocelli tregoi se në muajin mars ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit, por që atëherë është shëruar pl

Kompania amerikane e bioteknologjisë, Novavax, filloi testimin në njeri të vaksinës kundër koronavirusit dhe tha se në korrik pret rezult

Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plot

Studime të ndryshme tregojnë se çokollata e zezë ndihmon në përmirësimin e cilësisë së flokëve dhe parandalon rënien e tyre.

Reperi britanik, Swarmz, arriti që të shpëtonte pa lëndime nga aksidenti që pati me “Ferrari”-n 250 mijë paund (280.000 euro), pasi u për

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.