Imazhi në qiell mahnit banorët

16/05/2019 - 20:26

Një imazh i pabesueshëm që duket si Jezu Krishti është kapur në qiellin e Argjentinës. Fotoja u bë në qytetin e San Salvador de Jujuy dhe u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale. Ajo u realizua nga Monica Aramayo, e cila e bëri foton me telefon celular. Në imazh shihen rrezet e diellit që kanë depërtuar retë, duke formuar një figurë që duket sikur ka hapur krahët.

Përdoruesit në rrjete sociale e krahasuan me portretin e Jezu Krishtit, në veprat e artit të Rilindjes.

Fotoja solli reagime të shumta. Një përdorues në rrjetet sociale shkruajti: “Së shpejti Zoti do të vijë për ne dhe ne duhet të jemi gati”. 

“Faleminderit për imazhin që na lejon të vazhdojmë në rrugën tonë dhe të kemi më shumë shpresë për të nesërmen”, shkruajti një tjetër.

Sigurisht që imazhi nuk i mahniti të gjithë: “Unë personalisht shoh vetëm rrezet e diellit që dalin nga retë, por njerëzit shohin atë që duan të shohin”, shkruajti një tjetër përdorues.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkencëtarët në Kinë kanë përdorur teknika që modifikojnë gjenet për ta bërë trurin e majmunëve më të ngjashëm me të njeriut.

Këtë vit familja mbretërore nuk do të shkojë për gjueti shpendësh, traditë e cila ka qenë e përvitshme.

Balerina dhe prezantuesja e motit, Alba Hoxha, është shumë e komentuar në media dhe çdo e re që ka të bëjë me të përbën kuriozitet për pu

Zelanda e Re ka tërhequr vëmendjen e medias botërore, kësaj here jo për sulme terroriste por për një zbulim të rëndësishëm.

Nëse deri para pak vitesh një foto vlente sa 1000 fjalë tani mund të themi të njëjtën gjë për emojit (figurinat e vogla të verdha dhe jo

Grimca të vogla plastike, të transportuara nga era dhe që bien më pas në formën e dëborës, u zbuluan në Arktik dhe Alpe, sipas një studim

Një video virale ka bërë që autoritetet të marrin masa ekstreme e të mbyllin një plazh të tërë në Ishujt Filipines.

Këto janë 3 shenjat e horoskopit që shpenzojnë më shumë:

Dashi

Metropolit shqiptar i shtohet një qendër e re, e parashikuar të jetë destinacion i mijëra qytetarëve çdo ditë.

Moda, gjithnjë e më e përhapur në dieta, për të zëvendësuar një vakt me akullore fsheh diçka të jashtëzakonshme ...