Infektoi 23 persona me Covid-19 në klubet e natës, rrezikon 10 vite burg

18/09/2020 - 17:42

Ushtarja amerikane Yasim Adil, është infektuar me COVID-19 dhe virusin vrasës ajo ia ka transmetuar edhe 23 personave në Gjermani, e për këtë rrezikon të dënohet me 10 vite burg, shkruan Daily Mail.

26-vjeçarja ka frekuentuar disa bare në Gjermani, edhe pse ishte në dijeni që ishte e infektuar me COVID-19. Pas një udhëtimi në Greqi, Adil ishte në pritje të rezultatit të tamponit.

Megjithëse autoritetet i kërkuan që ajo të vetëizolohet, e reja e injoroi këtë urdhër dhe frekuentoi klubet e natës në Gramisch-Partenikirchen.

Raportohet se Adil rrezikon të dënohet me burg, pasi ka infektuar të paktën 23 persona dhe ka rrezikuar më shumë se 710 të tjerë që kanë qenë së bashku me të në klubet e natës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përpara debatit me kundërshtarin Joe Biden, presidenti i SHBA-së Donald Trump, u fotografua në shoqërinë e Melania Trump, ose së paku një

Aktorja dhe modelja e njohur Michelle Hunziker, ka kritikuar Kryeministrin Giuseppe Conte për rregullat e reja të Covid-19, ku do të mbyl

Prej ditësh, NASA lëshonte sinjale se do të bënte publik një zbulim befasues për Hënën.

Një çift zviceran vendosi që vajza e tyre të quhej Twifia, një emër i pazakontë, por jo i rastësishëm.

Që prej dasmës së majit të vitit 2018, shumë histori janë treguar në lidhje me diademën e famshme të cilën do ta vendoste Meghan Markle.

Një modele britanike ka vrarë vetën në një hotel, pasi shëndeti i saj mendor u përkeqësua, për shkak se ka qenë e abuzuar seksualisht në

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Spanjë, ku një britanik i pasur ka masakruar me thikë gruan e tij, pasi kryen marrëdhënie seksua

Të dielën ne i kthyem akrepat një orë mbrapa, duke u përpjekur të futemi në një ritëm të ri.

Një rreze misterioze e dritës jeshile u shfaq kohët e fundit në qiellin e Britanisë së Madhe.