Ish-presidenti kritikon Brazilin nga burgu

Postuar: 20/06/2018 - 17:37

   Ish-presidenti i Brazilit, Luis Inacio Lula da Silva, që më 7 prill është çuar pas hekurave të burgut, me një dënim 12 vjet në Coritiba, ka komentuar paraqitjen e Botërorit nga qelia.

I lidhur me një prej televizioneve lokale, presidenti ka lëshuar kritika për skuadrën, por edhe për arbitrimin, pas barazimit që morën me Zvicrën.

Në editorialin e tij Lula shkruan: ‘Kualifikueset janë një gjë, finalet janë një gjë tjetër.“Zvicra ishte shumë e fortë në mbrojtje, duke luajtur ashpër dhe nuk i la asnjë hapësirë Brazilit të bënte paraqitjen që prisnin të gjithë. Neymar u bllokua me një seri të gjatë ndërhyrjesh të parregullta”, shkruan më tej Lula.

Ashtu si edhe trajneri Tite, edhe ish-presidenti brazilian mendon se gjykimi la shumë për të dëshiruar në këtë ndeshje të parë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit.

Australania Josie Capllonch ka shpenzuar 50 mijë dollarë në operacione plastike pas dëshirës së madhe për tu dukur si një kukull barbi.

Rrjeti social Instagram ka bashkëpunuar me Giphy për të sjellë një opsion të ri për përdoruesit.

Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

   Artisti Robert Aliaj ka bërë një rrëfim të fortë në studion e emisionit “Provokacija” të Mustafa Nanos në ABC News.

   Kimberly Thompson është ish-bateristja e stafit të Beyonce, e cila sapo është tërhequr nga detyra e saj.

   Kur dëshira për të luajtur në lojërat online, na kthehet në një obsesion, duhet të bëjmë kujdes sepse tashmë kjo është një sëmundje…”

   Noah Cyrus po shet një shishe me lotët e saj, për 12,000 dollarë.

Nëse nuk e njihni Cristiano Ronaldo-n, atëherë duhet të keni jetuar poshtë një shkëmbi për 15 vitet e fundit.

Mbrëmjen e kaluar në kryeqytet u zhvillua një ndër eventet më të rëndësishme.