“Iu dhashë 50 euro policëve shqiptarë”, gjermani arrestohet pas deklaratës në TV

13/07/2020 - 12:14

Një ngjarje tragji-komike i ka ndodhur një gjermani, i cili kishte zgjedhur të kalonte pushimet në Ulqin. Gjatë një interviste për “Tv Teuta”, turisti u pyet sesi kishte kaluar pushimet dhe sesi ia kishte dalë që të hynte në pikën kufitare.

I riu gjerman tha se ka shtëpi në Ulqin dhe kishte udhëtuar me makinë, duke futur 50 euro ryshfet brenda në pasaportë, për të kaluar pikën kufitare me Shqipërinë .

“Unë udhëtova me makinë. Kam shtëpi në Ulqin, është hera e dytë që vij. Është shtëpia ime e dytë. Vetëm i futa 50 euro në pasaportë dhe kalova pa problem”, shton ai.

Kjo deklaratë e sinqertë e gjermanit, i ka kushtuar atij burgun, pasi policia e Malit të Zi e ka prangosur menjëherë.

Videon mund ta shihni duke klikuar këtu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga sot qyteti i Milanos ndalon pirjen e duhanit në mjedise të hapura në disa zona të qytetit. Ndalimet fillojnë nga stacionet e transpor

Një ngjarje thuajse e pabesueshme ka ndodhur në Tecamac të Meksikës, ku një vajzë 12-vjeç dhe një djalë 15 vjeç kanë sjellë në jetë një d

Një person në California, SHBA, i cili ishte “i frikësuar për të shkuar në shtëpi për shkak të Covid” jetoi i fshehur në Aeroportin O’Har

Ish-zonja e parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump ka dhënë mesazhin e saj të lamtumirës në prag të largimit nga Shtëpia

Arkeologët tashmë do të kenë mundësi të kuptojnë më mirë Tempullin e Kukulcan pasi një investigues pati mundësinë të filmonte brenda stru

Në një zonë lindore të Turqisë, trashësia e dëborës ka shkuar deri në pesë metra.

Siç dihet tashmë nga eksperienca e këtyre muajve të pandemisë, por edhe nga protokollet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), si

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, rrallëherë publikon foto familjare, por këtë herë e ka thyer këtë rregull.

Ka befasuar deklarata e një prifti ultra-ortodoks në Izrael, i cili u tha ndjekësve të tij se vaksina anti-Covid i bën njerëzit “gay”.

Rejhan Sjunger është vetëm 14 vjeç dhe ka ngritur në këmbë jurinë e kompeticionit muzikor për fëmijë në Suedi.