Iu nxi lëkura nga koronavirusi, humb jetën mjeku kinez

02/06/2020 - 18:53

Një nga mjekët kinezë që pati një nxirje lëkure nga trajtimi kundër koronavirusit, ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19.

Sipas AFP, Hu Weifeng, urolog në Spitalin e Wuhanit, qyteti i origjinës së pandemisë, ndërroi jetë të premten pas 4 muaj beteje me koronavirusin.

Mjeku u bë i njohur në të gjithë botën pasi mediat kineze treguan foto të tij ku shihej me lëkurë të nxirë. Mendohet se ndryshimi i ngjyrës së tij erdhi për shkak të ilaçeve që u përdorën për të mposhtur sëmundjen, që shtuan melaminën.

Edhe kolegu i tij, Yi Fan, i cili gjithashtu pati nxirje të lëkurës, u shërua dhe sot ka ngjyrën që kishte përpara infeksionit.

Në total, nga koronavirusi në Kinë kanë humbur jetën 4634 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që zgjidhin problemet shëndetësore.

Këngëtarja kosovare, Eliza Hoxha, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

2 korriku e kthen Saturnin mbrapa, nga Ujori ai hidhet në Bricjap, tek një shenjë që dashuron dhe udhëheq, ku do të qëndrojë deri para Kr