Jahti 500 milionë dollarë lundron në brigjet shqiptare

25/09/2020 - 19:31

Jahti i miliarderit rus,  Andrey Igorevich Melnichenko është parë duke lundruar në brigjet e qytetit të Sarandës. Edhe pse koha nuk është e qendrueshme për të lundruar, miliarderit duke se nuk i bën shumë përshtypje dhe ka vendosur që të shijojë bukuritë e deteve shqiptare.

Jahti është ndërtuar në Gjermani, dhe mban rekordin si jahti më i gjatë në botë, 143 metër dhe lartësia e tij kalon 91 metër, me i larte edhe se Statuja e Lirisë në Amerikë. Jahti konkretisht kushton 500 milion dollarë, dhe kjo është hera e tretë që ky kalon në brigjet shqiptare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju kurrë nuk do të shikoni një avokado në të njëjtën mënyrë përsëri.

Dorëshkrimet e Adolf Hitlerit u shitën, në ankand nga shtëpia bavareze Hermann Historica.

Deputetja shtatzënë e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti është prekur nga virusi Covid-19.

Në një fermë në Sardenja të Italisë ka ndodhur një rast i çuditshëm, pasi një fermer italian ka njoftuar lindjen e një qenushi shumë të r

Brooklyn Beckham, djali i David dhe Victoria Beckahm dhe e dashura e tij Nicola Peltz u fejuan pak javë më parë, dhe shumë shpejt po dali

Dwayne "The Rock" Johnson u rrit duke admiruar babanë e tij, legjendën e mundjes, Rocky, i cili u bë kampioni i parë me peshë të rëndë në

Familja Trump vendosi maskën në debatin e fundit presidencial, pasi u paralajmëruan se nuk do të futeshin brenda nëse nuk do e vendosnin.

Një nga çiftet më gazmorë të Hollywood-it, Blake Lively dhe Ryan Reynolds, u përpoqën të sigurohen, që njerëzit të votojnë në zgjedhjet e

Maskat për fytyrën po përdoren në të gjithë botën për të provuar dhe mbajtur koronavirusin jashtë vrimave të hundës dhe gojës, pasi kjo ë

Shumica e personazheve VIP, në një fazë të caktuar të jetës së tyre rrëfejnë për ato që u kanë ndodhur në fëmijëri. Por kjo e aktorit Mat