Java e modës në New York, koleksioni i ri i Hilfiger, rikthim në vitet ‘70 (VIDEO)

10/09/2019 - 14:14

Në një prej shfaqjeve më të pritura të javës së modës në New York këtë sezon, dizejnatori amerikan Tommy Hilfiger zbuloi koleksionin e ri gati për t’u veshur, një bashkëpunim më aktoren Zendaja.

Gjithçka, nga veshjet deri te sfondi i teatrit “Apollo” në Harlem, i mbushur me makina të vjetra, të rikthente në vitet '70-të. Për Hilfiger, kjo është hera e dytë që bashkëpunon me aktoren dhe këngëtaren 23-vjeçare.

Materialet janë pak më të plota pasi është vjeshtë. Ne kemi përdorur leshin, kadifen po edhe lëkurën”, tha stilisti.

Pasarela u mbush me modele të veshura me pantallona me bel të lartë e printime të lëkurës së gjarprit, me gëzofë të rremë, bluza të kadifta dhe këpucë platforme prej lëkure. Në reshtin e parë të audiencës ishin personalitete të botës së spektaklit si modelet Gigi dhe Bella Hadid.

Koleksioni, i ashtuquajtur ‘Shih dhe bli tani’, një trend në industrinë e modës, iu jep mundësinë konsumatorëve të blejnë menjëherë. Shikuesit që ndoqën shfaqjen online mund të klikonin në veshje për ta blerë atë. Java e modës në New York mbyllet më 11 shtator.

Video-DurrësLajm 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të gjithë sot kanë një jetë të mbushur me angazhime të shumta, që ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin e përgjithshëm tonin.

"Asnjëherë nuk e kam njohur vërtetë babanë tim. Ai ishte gjithmonë i dehur".

Një burrë ka vdekur pasi u sulmua nga një laraskë.

Ashtu si të gjithë partnerët nuk janë krijuar të barabartë, edhe shenjat nuk mund të jenë të tilla.

Gruaja e një trajneri boksi, Lulu Sosa, i kishte kërkuar ndihmë një personi që t’i gjente një vrasës me pagesë, pa e ditur që ky person i

Një tualet prej ari është grabitur nga Pallati Blenheim në Woodstock, Oksfordshire, në Mbretërinë e Bashkuar.

Po ju paraqesim 6 varëse, zgjidh atë që të pëlqen më shumë dhe zbulo çfarë lloj gruaje je.

Nëse zgjedh:

Nëse mund të quani guxim ndonjë gjë në jetë, mos e bëni më para se të mësoni historinë e Anjola Hamzajt.