Java e modës në New York, koleksioni i ri i Hilfiger, rikthim në vitet ‘70 (VIDEO)

10/09/2019 - 14:14

Në një prej shfaqjeve më të pritura të javës së modës në New York këtë sezon, dizejnatori amerikan Tommy Hilfiger zbuloi koleksionin e ri gati për t’u veshur, një bashkëpunim më aktoren Zendaja.

Gjithçka, nga veshjet deri te sfondi i teatrit “Apollo” në Harlem, i mbushur me makina të vjetra, të rikthente në vitet '70-të. Për Hilfiger, kjo është hera e dytë që bashkëpunon me aktoren dhe këngëtaren 23-vjeçare.

Materialet janë pak më të plota pasi është vjeshtë. Ne kemi përdorur leshin, kadifen po edhe lëkurën”, tha stilisti.

Pasarela u mbush me modele të veshura me pantallona me bel të lartë e printime të lëkurës së gjarprit, me gëzofë të rremë, bluza të kadifta dhe këpucë platforme prej lëkure. Në reshtin e parë të audiencës ishin personalitete të botës së spektaklit si modelet Gigi dhe Bella Hadid.

Koleksioni, i ashtuquajtur ‘Shih dhe bli tani’, një trend në industrinë e modës, iu jep mundësinë konsumatorëve të blejnë menjëherë. Shikuesit që ndoqën shfaqjen online mund të klikonin në veshje për ta blerë atë. Java e modës në New York mbyllet më 11 shtator.

Video-DurrësLajm 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vajza e aktorëve Vincent Cassel dhe Monicca Bellucci është akuzuar së fundmi se ka bërë ndërhyrje kirurgjikale.

Qyteti i Los Anxhelosit ka vendosur të ndëshkojë të gjithë ata që organizojnë festa të mëdha duke mos ndjekur rregullat anti Covid.

Kitara e yllit të Rock and Roll, Elvis Presley u shit në ankand për 1.32 milionë dollarë. Kitara akustike Martin D-18 e vitit 1942, u ble

Shënojeni diku emrin Elina Zhengo pasi me siguri do ta dëgjoni shpesh në të ardhmen si një ndër atletet më premtuese në Europë.

Një foshnjë raportohet se ka lindur shëndoshë e mirë në Kinë, megjithese i ishte mbështjellë kordoni i kërthizës rreth gjashtë herë përre

Fotoreporteri Bilal Jawich ishte në shtëpinë e tij, në periferi të Bejrutit kur një shpërthim, i cili ka lënë të paktën deri tani mbi 100

Ujori është një nga ato shenjat e ndërlikuara që i jep më shumë rëndësi miqësisë sesa marrëdhënies në çift.

Hudhra njihet gjerësisht për përfitimet e mëdha shëndetësore.

Gazetari i njohur Alfred Lela ka pozuar nudo përpara aparatit fotografik, duke vendosur një gjethe përpara organit gjenital.

Shenjat astrologjike shpesh zbulojnë shumë sekrete rreth një personi.