Jennifer Aniston vlerësohet "Ikonë" e kinemasë

11/11/2019 - 13:58

Aktorja amerikane, Jennifer Aniston, e cila mori famë të jashtëzakonshme që nga prezantimi si Rachel Green në serialin e NBC’s “Friends” në 1994, është vlerësuar më çmimin “Ikonë” e kinemasë. 50-vjeçarja u shpreh mjaft e emocionuar në mbrëmjen e People’s Choise Awards 2019 në Los Anxhelos.

“Dua të them, “Friends”, ishin vërtetë dhuratë e jetës për mua dhe unë nuk do të isha këtu pa atë shfaqje fantastike dhe atë kast fantastik. Më është hapur rruga për gjithçka që kam pasur rastin të bëj deri tani!”, është shprehur ajo.

Ndërsa fliste për karrierën, Aniston nuk la pa përmendur edhe besnikërinë e fansave të saj, të cilët i falënderoi për mbështetjen që i kanë dhënë ndër vite.

Si ikona u nderuan edhe këngëtaret Gwen Stefani dhe Pink, në një nga shfaqjet më të mëdha të çmimeve në SHBA, që vlerëson arritjet e vitit edhe në industrinë e filmit, TV dhe muzikës.

Aktori më i mirë mashkull u shpall Robert Downey Jr, ndërsa aktorja Zendaya aktorja më e mirë femër. “Avengers: Endgame” u shpall filmi më i mirë ndërsa "Stranger Things", u vlerësua për shfaqjen më të mirë të dramës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga tregjet më të famshme të Krishtlindjeve në Gjermani paraqiti një tortë, e cila peshonte rreth 4 tonë.

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin