Jo vetëm kundër djersës, 4 mënyra të tjera përdorimi të deodorantit

03/06/2020 - 11:07

Nëse deri tani e keni përdorur deodorantin vetëm për aromë të mirë dhe për të parandaluar djersitjen në zonën e sqetullave, është momenti që të mësoni edhe disa mënyra të reja se si mund ta përdorni atë.

Ekspertët shprehen se deodoranti mund të përdoret edhe te këmbët. Kjo është veçanërisht e dobishme për ata që djersiten dhe ndihen jo rehat me aromën e këmbëve të tyre. Deodoranti qëndron për një kohë të gjatë, duke i bërë këmbët tuaja të freskëta.

Gjatë verës një tjetër problem me djersitjen është rreth zonës së hundës. Kjo shkakton një problematikë të madhe veçanërisht kur vendosni make up. Prandaj për të shmangur djersitjen mund të hidhni pak deodorant.

Zakonisht këpucët apo atletet e reja mund të krijojnë flluska afër kyçeve të këmbës. Këto mund të jenë jashtëzakonisht të dhimbshme dhe t’iu krijojnë vështirësi në të ecur. Por për të parandaluar këtë problematikë është e rëndësishme të hidhni pak deodorant rreth zonës ku janë krijuar flluskat dhe do të shihni se gjithçka do të rregullohet.

Gjatë periudhës së verës është e pashmangshme kafshimi nga mushkonjat. Kur kjo ndodh, kruajtja dhe acarimi i lëkurës është i pashmangshëm. Ajo çfarë ju duhet të bëni është të aplikoni deodorant në zonën e prekur, për të hequr qafe kruajtjen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë e njohin si këngëtare, por Eliza Hoxha është edhe deputete e PDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Gratë e forta janë gra që kanë përjetuar vështirësi dhe vuajtje, të cilat duhej të dilnin herët nga mosha e adoleshencës.

Vera, stina e diellit dhe kripës. E takimeve, dashurisë dhe pasionit dhe gjithashtu yjet bëjnë punën e tyre.

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit, sipas propozimeve të reja që po marrë në kons

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal