Juventus uron Edi Ramën për mandatin e tretë në mënyrën më të veçantë

09/05/2021 - 13:00

Kryeministri Edi Rama njihet si një tifoz i zjarrtë i “Juventus” dhe madje më herët në intervista ka theksuar se me klubin italian ka marrëdhënie shumë të mira. Kjo gjë është vërtetuar edhe me dhuratën e veçantë që skuadra i ka bërë kreut të qeverisë për ta uruar për fitoren e zgjedhjeve.

Juventus e ka suprizuar Ramën me një fanellë me numrin “3”, që simbolizon mandatin e tretë dhe emrin “Edi”.

“Ja dhe urimi nga Juvja për Mandatin e Tretë,” shkruan kryeministri teksa ka ndarë edhe një foto të dhuratës.

Ndërkohë, ka edhe një mesazh për interistat.

“Ju interistat silluni mirë se jeni kampionë tani, merrni shembull nga unë, kini respekt për të mundurit,” shkruan ai. 

Ja edhe urimi nga Juvja për Mandatin e Tretë #GrazieJuve *ju interistat silluni mirë se jeni kampionë tani, merrni shembull nga unë, kini respekt për të mundurit

Posted by Edi Rama on Sunday, May 9, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një postim në rrjete sociale i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj ka ngritur dyshimet se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua

Kombinimi i veshjeve me aksesorë shtesë për të krijuar një stil unik është pjesë e pandarë e përditshmërisë së artistes durrsake Asel Ist

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

Princi Philip do të kishte festuar 100-vjetorin e lindjes më 10 qershor dhe me rastin e ditës së tij të lindjes, anëtarët e familjes mbre

Marsi është planeti i energjisë dhe jetës suaj mund t’i kishte munguar, por kjo situatë po ndryshon pasi tashmë planeti do të kalojë në s

Janë plot dhjetë ndryshime ato të cilat sjellin në vetvete kundërshtime mes gjinisë mashkullore dhe femërore.

Kur punojmë shumë për të përfunduar një projekt, shumica prej nesh përpiqen të dëgjojnë muzikë, në mënyrë që të përqendrohemi në detyrën

Një 18-vjeçare në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një tromboze.

Studiuesja e astrologjisë Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në verë më shumë se kurrë, dielli shqetëson shikimin tonë, prandaj përdorimi i syzeve dielli bëhet më i domosdoshëm.