“Kalo në publicitet të marrësh veten”, Rama vë në siklet gazetaren

Postuar: 12/03/2018 - 21:46

   Nuk kanë munguar si gjithmonë edhe replikat jashtë diskursit politik por të nxitura nga çështje të aktualitetit në emisionin “Studio e Hapur” në News24. Kryeministri Edi Rama duke iu referuar çështjes së drogës dhe kanabisit në vend, deklaroi se opozita ka pasur një rol negativ dhe se ka folur jashtë Shqipërisë duke bërë një pasqyrë të errët të vendit.

Ai tha se skuqet sa herë e pyesin partnerë të huaj. Por gazetarja Eni Vasili ka ndërhyrë duke i thënë se atëherë opozita nuk duhet të flasë fare, ndërsa kryeministri Rama i ka kërkuar të kalojë në publicitet që të merrte veten. Ja replikat.

Vasili: Pse jeni të gatshëm të besoni "Mother Jones" kur nuk besuat shkrimet për kanabizimin e vendit?

Rama: Kanabizimin e vendit është një term që e keni shpikur ju, media shqiptare.
Nuk e pranoj kurrë që Shqipëria e njohu kanabisin kur erdhëm ne. Shqipëria njohu luftën kundër kanabisit kur erdhëm ne. Juve nuk ju intereson të thelloheshit në të vërtetat e fakteve. Në Shqipëri mbillej kanabisi nga Dukagjini deri në Lazarat. Për çfarë po diskutojmë të njëjtën histori kur unë jam këtu si kryeministër i një vendi që e ka fshirë nga harta historinë e kanabisit. Roli i opozitës në këtë gjë mizerje. Nuk mund të përdorësh krimin dhe luftën kundër krimit për të kriminalizuar kundërshtarin tënd.

Unë flas për akuzat e bëra në anglisht dhe për gjithë lumin e baltës të shpërndarë në çdo vesh e çdo kanal. Unë që takoj partnerë të huaj, e di si skuqem nga sikleti sa herë më pyesin po këta çfarë kanë. Shumë vende kanë një rregull të pashkruar, përfshirë dhe Gjermania. Që politikanët nuk flasin keq për vendin jashtë vendit të tyre.

Vasili: Pra ju thoni që opozitë të mos flasë fare. 

Rama: Kalo në publicitet që të marrësh pak veten se e shoh që je e pavëmendshme.

Vasili: Unë jam shumë mirë zoti Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit.

Australania Josie Capllonch ka shpenzuar 50 mijë dollarë në operacione plastike pas dëshirës së madhe për tu dukur si një kukull barbi.

Rrjeti social Instagram ka bashkëpunuar me Giphy për të sjellë një opsion të ri për përdoruesit.

Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

   Artisti Robert Aliaj ka bërë një rrëfim të fortë në studion e emisionit “Provokacija” të Mustafa Nanos në ABC News.

   Kimberly Thompson është ish-bateristja e stafit të Beyonce, e cila sapo është tërhequr nga detyra e saj.

   Kur dëshira për të luajtur në lojërat online, na kthehet në një obsesion, duhet të bëjmë kujdes sepse tashmë kjo është një sëmundje…”

   Noah Cyrus po shet një shishe me lotët e saj, për 12,000 dollarë.

Nëse nuk e njihni Cristiano Ronaldo-n, atëherë duhet të keni jetuar poshtë një shkëmbi për 15 vitet e fundit.

Mbrëmjen e kaluar në kryeqytet u zhvillua një ndër eventet më të rëndësishme.