"Kam punuar edhe kamarier...", deputeti rrëfen jetën para se të bëhej politikan

20/01/2018 - 14:03

   Ndoshta nuk e dinit, por deputeti i PD-së, Klevis Balliu e ka nisur karrierën politike nga një profesion i thjeshtë, kamarier.

I ftuar në emisionin “Mos i fol Rudinës”, ai ka pranuar se në moshën 16 vjeç ka punuar si kamarier në një nga lokalet më të njohur në qendër të Tiranës.

Balliu i shtohet kështu listës së deputetëve të tjerë që e kanë pranuar se kanë punuar kamarier, duke marrë kujtuar se edhe vete Basha e ka pranuar se ka punuar kamarirer kur ka qenë student.

16 vjeç kam punuar kamerier te Piazza... Në një rast nuk e gjeta babin dhe u futa nëpër zyrat e PD-së dhe gabimisht u futa dhe të zyra e doktorit, z. Berisha”, ka thënë ai teksa është pyetur rreth nisjes së tij si politikan.

Por ai ka folur edhe rreth lidhjes së shumëpërfolur me gazetaren Ilda Bejleri të cilën nuk e ka mohuar, por thjesht e ka shoqëruar me buzëqeshje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Specialistët e destinacioneve turistike dhe të aventurave të ndryshme në udhëtime nëpër të gjithë botën kanë publikuar edhe vendin më të

Harper Yeats është vogëlueshja 5 muajshe që ka shëtitur 50 shtete për një javë.

Ish-modelja Erica Mena u arrestua fundjavën e kaluar për posedim të lëndës narkotike marijuanë.

Një stuhi e fuqishme solli me vete breshër, që la të plagosur një grua në Queensland të Australisë.

Fund tragjik për modelen amerikane Kelsey Qayle.

15 vite më parë fillova punë në televizionin më prestigjoz në Shqipëri, “Top Channel“.

Në të ardhmen, qeniet njerëzore do të dominohen nga një racë supernjerëzish gjenetikisht të modifikuar, që përmirësohen vet, pa pritur ku

Lajmi që Meghan Markle është shtatzënë ka gëzuar mëngjesin e sotëm jo vetëm familjen mbretërore, miqtë e tyre, por edhe gjithë Britaninë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme feston 74-vjetorin e lindjes.

Princi Harry dhe Dukesha Meghan Markle kanë njoftuar se po presin fëmijën e tyre të parë.