Kapriçot e motit/ Krijohet tornado tek Gjiri i Lalzit (VIDEO)

25/10/2020 - 14:47

Dita e sotme në vendin tonë është karakterizuar nga reshje shiu dhe vranësira në pjesën më të madhe të vendit. Vendin e diellit të mëngjesit e zuri moti i përkeqësuar që u shoqërua me bubullima dhe rrebesh shiu.

Përkeqësimi i motit ka shkaktuar edhe fenomene të pazakonta tek Gjiri i Lalzit.

Siç shihet në videon që po publikojmë, në det është krijuar një tornado gjigante jo shumë larg bregut, rreth 500 metra, duke shkaktuar panik te ata pak persona që ndodheshin buzë detit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një kirurg në Arabinë Saudite ka vdekur në dhomën e operacionit të spitalit ku do të kryente një procedurë ortopedike, njoftonin mediat v

Një taksist në Turqi ka bërë një gjest që jo shumë njerëz e bëjnë, pasi gjeti një sasi të konsiderueshme parash në automjetin e tij.

Periudha e vështirë është gati të mbarojë për pothuajse gjysmën e shenjave të zodiakut.

Këngëtarja shqiptare, Zajmina Vasjari mbetet një nga femrat më tërheqëse të showbiz-it shqiptar.

Përse vijojmë të dezinfektojmë sipërfaqet nga frika e koronavirusit kur e dimë se ai qëndron në afër?

Një burrë që vrau gruan e tij u tha policëve, se ajo nuk ishte e lumtur pasi ai nuk dukej aq mirë sa ajo.

Ish-çifti i famshëm, Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus prej kohësh janë në qendër të mediave për jetën e tyre private.

Është ëndrra e çdo adhuruesi filmash të kalojë sezonin e pushimeve duke parë filmat e tyre të preferuar të festave, por “Reviews.org” do

Pas përfundimit të pandemisë së Covid-19, Bill Gates, parashikon se do të ketë 50 përqind më pak udhëtime me aeroplan, sesa ka pasur më h

Shpesh herë jemi vetë ne shqiptarët që "e teprojmë" për të nxjerrë patjetër me prejardhje nga toka jonë figura të shquara të historisë, s