Karakteristikat që femrat pëlqejnë tek një mashkull

09/11/2019 - 16:29

Karakteristikat e para të pamjes së një mashkulli që një femër i sheh gjithnjë dhe që në mënyrë të përgjithshme ndikojnë tek ajo para se të marrë vendimin për të kaluar apo jo disa çaste pasioni me të…

Stili

Mënyra sesi vishesh pasqyrohet te gruaja me të cilën rri dhe ajo e di këtë gjë. Burri që di se si ta kombinojë këmishën me kravatën dhe të zgjedhë pantallonat e duhura do të dijë edhe ta vërë re kur ajo është veshur mirë. Maksimumi i elegancës? Të përshtatësh veshje që priten nga materiale të çmuara si kashmiri, kamoshi, kadifja pa vija, të cilat për të mos i prishur i lan në të thatë, në pastrim kimik.

U pëlqen: 30% të grave.

Linjat e fytyrës

Aftësia joshëse, që është bërë objekt studimesh të shumta, është e gjitha çështje simetrie. Përfytyroni sikur të hiqni një vijë që përshkon vertikalisht qendrën e fytyrës suaj përgjatë hundës. Sa më shumë njëra anë të pasqyrojë tjetrën, aq më tërheqës jeni. Mënyra më e shpejtë që një burrë të ketë një pamje me të këndshme pa përdorur bisturinë? Të qeshë shpesh dhe të sigurohet që favoritet t’i ketë të rregullta.

U pëlqen: 26% të grave.

Shtatlartësia

I gjatë, flokëzi dhe i bukur, nuk është gjithçka, por ndihmon. Gratë në fakt e mbështesin idenë se atyre u pëlqen të jenë të më vogla (në shtat) se burrat, dhe burrat mund t’i shkojnë përshtat dëshirës së tyre jo vetëm duke qenë shtatlartë por edhe duke e krijuar këtë imazh. Si? Duke krijuar nëpërmjet veshjes një look që e hollon vizualisht fizikun, shkruan InTv.

U pëlqen:15% të grave.

Kujdesi për pamjen

Kaloni më shumë kohë para pasqyrës së banjës sesa asaj të palestrës. Gratë e vlerësojnë 3 herë më shumë një fytyrë të rruar mirë ose duar të kuruara sesa një trup të gdhendur. Muskujt i mbajnë larg rivalët dhe e sigurojnë një grua se partneri nuk do ta braktisë në mëshirë të fatit kur janë duke notuar thellë në det. Por pamja e përgjithshme e një burri, për një grua, është më e rëndësishme sesa përmasat e bicepsit.

U pëlqen: 13% të grave

Fizik i përpjesëtuar

Gratë dallojnë te një trup i bukur mashkullor karakteristika të tilla si disiplina dhe vetë-kontrolli. Dhe kjo tregon se mund të jeni në raport me to, në shtrat dhe jashtë tij.

U pëlqen: 12% të grave. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mali i Zi do t'i mungojë këtë vit festivalit "Eurovision 2020". Lajmin e bëri të ditur transmetuesi malazez RTCG.

Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime.

Një burrë anglez, i cili fitoi përpara 10 vitesh mbi 10 milionë euro në një lotari, sot është punëtor qymyri që paguhet 10 euro në orë, p

Një kompani amerikane ka bërë një ofertë pune shumë të çuditshme.

Miliarderi Mohamed Hadid është aq i varfër sa nuk ka para për të shembur rezidencën e tij në Bel Air, deklaroi avokati i tij në gjykatë t

Shumëkush që do të niset me pushime, mendon për atë shtratin e madh e të butë, për një gjumë të qetë, për ato çarçafët tërheqës që thuajs

Alfi Perkins, një student 19-vjeçar që talli futbollistin e Aston Vilas për vdekjen e vëllait të vogël, ka pësuar aksident.

New York-u, një nga qytetet më të mëdha në botë, e tepër të njohur për gamën shumë-ngjyrëshe të restoranteve, ka mes tyre “Dua Kafe”, një

Nëse do të kishte një listë të problemeve më të urryera estetike, rrudhat pa dyshim që dotë  ishin në krye.

Në dashuri Luanët janë besnikë dhe kanë nevojë të paparë të marrin të njëjtën gjë për partnerin e tyre.