Këmishë me gjak në dhomën e gjumit/ Dëshmitë rrëqethëse, çfarë ndodhi me Michael Jackson para vdekjes (FOTO)

17/09/2019 - 10:38

Edhe pse kanë kaluar 10 vite nga vdekja e tij, çështja e Michael Jackson vijon të jetë mjaft e diskutuar në media.

Sipas truprojës së tij, akuzat për ngacmim seksual të fëmijëve kundër këngëtarit ndikuan në vdekjen e parakohshme të tij.

Matt Fiddes, i cili punoi përkrah Michael si anëtar i ekipit të tij të sigurisë për 10 vite, ka hedhur dritë duke thënë se pas gjyqit të 2005-s me fansin e tij Gavin Arvizo, këngëtari nuk ishte më i njëjtë.

Ish-truproja e tij tha se Gavin vuante nga kanceri kur ishte fëmijë dhe u takua me yllin e popit kur ishte 10 vjeç në spital dhe më pas pretendoi se ai kishte abuzuar me të.

Këngëtari më pas u akuzua për pjesëmarrje në vepra të çuditshme dhe joshëse me një fëmijë nën moshën 14 vjeç. Në qershor 2005 Jackson u lirua nga të gjitha akuzat për abuzime me të mitur.

Sipas Fiddes, këto ngjarje kishin ndikuar në gjendjen psikologjike të tij. Ai gjithashtu shtoi: “Ishte një i vdekur në këmbë, ushqimi dhe fjetja ishin një betejë, ai ishte thjesht në një rrëmujë të plotë.”

Pas gjyqeve, këngëtari ra shumë në peshë dhe u bë paranojak. “Ai kërkonte që të vishte një jelek antiplumb ndërsa performonte në skenë, pasi kishte frikë mos e vrisnin”, rrëfeu Matt.

Ndërsa raportohet se pas vdekjes së legjendës së popit, në dhomën e tij të gjumit është gjetur një këmishë e lyer me gjak.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po ndërton një jaht madhështor i cili ka

Jorge Rodriguez-Gerada ka pikturuar në një park në New York, portretin e një mjeku që vdiq nga koronavirusi.

Revista Forbes përmes një artikulli ka pretenduar se Kylie Jenner nuk është më miliardere dhe se ajo ka gënjyer për shifrat e dhëna.

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona.

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, që njihet ndryshe me emrin e artit Stresi, ndodhet prej kohësh në një raport të komplikuar me bukuroshen