A keni parë ndonjëherë martesë të guximshme si kjo? (VIDEO)

09/02/2018 - 09:21

Ti thuash “Po” personit me të cilin do të kalosh vitet e jetës kërkon guxim. Në Kaliforni, ky çift ka vendosur ta bëjë këtë ceremoni me stil.

Ryan Jenks dhe Kimberly Weglin janë martuar mbi një rrjetë mbi 121 metra lartësi. Rrjeta është vendosur në kanionet e Utah, me sipërfaqe prej 600 metrash katrorë, dhe nuk paraqet rrezik për njerëzit.

Çifti guximtar vendosi që të merrte përsipër këtë aventurë, pasi të dyve u pëlqente ruajtja e ekuilibrit dhe ecja mbi litar.

Të dy e kemi kthyer atë në pjesë të rëndësishme të jetës sonë, ndaj ishte shumë e lehtë që të vendosnim se ku do të martoheshim”, u shpreh dhëndri.

Në fund të ceremonisë, Ryan dhe Kimberly u hodhën me parashutë mbi kanionet.

Ceremoni super e veçantë dhe e rrallë...

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ky është i treti vit që “E Diela Shqiptare” zhvillon një ceremoni mirënjohje me mbështetjen e Bashkisë së Tiranës për qytetarë të ndryshë

Historia e dytë e “Ka një mesazh për ty” mund të ketë mendime pro dhe kundër, megjithatë ai ka ardhur në “E diela shqiptare”, për të shpr

Një burrë përfundoi në spital me një infeksion të rëndë në mushkëri, që dyshohet se i erdhi si pasojë e një vesi aspak të zakontë, sipas

Astrologët japin parashikime të ndryshme për shenjat e horoskopit.

2019-ta po afron dhe nëse ishit optimistë se do të jetë më i mirë se viti që po lemë pas, parashikimi i Nostradamus mund t’ju bëjë të ndr

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë, përkrah Lionel Messi-t, dhe ka një reputacion të jashtëzakonshëm anembanë botës dh

Sipas ekspertëve, ka shumë mënyra të reja për të mashtruar.

Disa vite më parë Irene O’Shea ka humbur vajzën e saj për shkak të një sëmundjeje që lidhej me neuronet.

Një reporter lajmesh në Japoni u kap duke ekzagjeruar një raport mbi reshjet e borës, por doli zbuluar kur një banor vendas postoi fotot