Këto 5 shenja kanë frikë të jenë të qëndrueshme në një lidhje

15/07/2019 - 19:12

Ju mendoni se e keni gjetur partnerin  dhe kjo është e mrekullueshme, por gjithashtu duhet të keni parasysh edhe ndjenjat e tij. Por  ekziston edhe një mundësi që partneri juaj mund të ketë në frikë nga lidhjet afatgjata.

Ka  disa shenja zodiaku me këto tendenca dhe ju duhet të jeni të kujdesshëm. Astrologjia Valerie Mesa thotë se këto pesë shenjat e zodiakut  kanë më shumë gjasa të largohen prej jush.

Dashi - Nuk është e vështirë për të bërë një Dash për vete; por për ta pasur atë besnik është shumë e ndërlikuar. Është një shenjë shumë pasionante dhe impulsive tek dëshirat e tij seksuale. Ai merr atë që do në një marrëdhënie dhe është e vështirë që ta ndalni. Gjithashtu duhet të dini se kjo shenjë e zjarrit i kërkon emocionet e mëdha, por pas një kohe duan që të bëjnë një pushim të mitë. Është veçanërisht e vërtetë për meshkujt Dash, megjithatë, kjo nuk do të thotë se femrat Dash janë të pafajshme. Kjo shenjë ka tendencën që të lodhet në një marrëdhënie dhe të braktisë pasi ka shijuar gjithçka.

Binjakët - Oh, mashtruesit e zodiakut. Binjakët kanë një personalitet të shumëfishtë dhe janë të vëmendshëm ndaj vetes, saqë nuk kanë kohë që të ju falin juve si partner. Kjo nuk do të thotë se ata nuk do të flirtojnë me ju; Binjakët e duan një bisedë të mirë mendore dhe kërkojnë ngrohtësi. Por kini gjithmonë parasysh pavendosmërinë e Binjakëve, gjë që mund t'i bëjë ata të lëvizin nga një person në tjetrin pa u menduar shumë.

Peshorja - Gjithkush automatikisht supozon që Peshorja është një shenjë romantike. E vërteta është se kjo shenjë e ajrit është në kërkim të gjysmës tjetër, ndërsa kërkon balancën që mungon. Në fakt Peshorja është kaq e pavendosur, lëndon dhe dëmton perspektivat e saj, partnerin dhe në fund kupton se ke rënë një spiralen e Peshores. Ajo e lëndon partnerin pa pushim dhe e bën marrëdhënien të lodhshme.

Shigjetari - Kjo shenjë ka një dëshirë për të lëvizur sa tek një partner, tek tjetri. Marrëdhënia me këtë shenjë është e frikshme, sepse ai nuk mund të qëndrojë i angazhuar. Kjo shenjë i do të gjithë dhe kërkon në sasi të mëdha. Ata jetojnë me moton ‘ju jetoni vetëm një herë’. Ideja për të qenë besnik, mund të jetë stresuese dhe dërrmuese për atë.

Ujori - Ujori është aq i pazakontë se në mendjen e tij monogamia nuk ekziston fare. Dashuria për atë është një mendim dhe asgjë tjetër. Ujori vlerëson shumë pavarësinë dhe lirinë. Ata jetojnë për veten e tyre, pa e ndier nevojën për t'u përfshirë në një marrëdhënie stabël dhe e kanë të vështirë që të lejojnë një person tjetër në jetën e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorja e njohur Hymejra Akbaj ka humbur djalin e saj në moshën 47 vjeç. Ajo e ka gjetur të birin të vdekur në shtëpi si pasojë e një sul

Universiteti Durham në Mbretërinë e Bashkuar po kërkon vullnetarë që do të jenë pjesë e një eksperimenti për COVID-19, e cila do të zbulo

Raporti i Princ Harry-t me mbretëreshën Elizabeth ka ngjallur përherë shumë diskutime në rrjetet sociale nga ndjekësit e pallatit mbretër

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë, San Francisko, kanë shpikur një spraj hundësh me antitrupa sintetikë, të cilët besojnë se do t

Bashkia e Durrësit në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor do të organizojë nesër në qytetin breg

Pavarësisht pandemisë së koronavirusit, turistët e huaj vijojnë të zgjedhin qytetin bregdetar të Durrësit për të kaluar pushimet.

13 gushti është dita e mëngjarashëve dhe këtë e feston 10% e popullsisë së botës.

Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtarë dhe Mbretërinë e Bashkuar, Harry dhe Meghan ndërrojnë për herë të tretë vendban

Lucky Kelsall, 37 vjeçe, i bëri një premtim burrit të saj që ishte në prag të vdekjes, se me të do të bënte një djalë.

Sipas astrologjisë, këto shenja të horoskopit mund të kenë shoqëri të gjata dhe të jenë besnikë në raportin me njëri-tjetrin, keshtu qe k