Këto çifte të zodiakut janë destinuar të qëndrojnë bashkë

25/05/2019 - 19:16

Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende nuk ke takuar shpirtin tënd binjak, por astrologjia mund të të ndihmojë.

Ashtu si kjo ‘shkencë’ na ndihmon të kuptojmë disa anë të personalitetit të secilit prej nesh, shërben për të na ndihmuar të gjejmë njeriun e duhur me të cilin mund të ndajmë jetën.

Ja cilat janë çiftet e shenjave të horoskopit që kuptohen aq mirë me njëri tjetrin, sa të mbeten gjithmonë bashkë:

Bricjapi dhe Peshqit

Bricjapët janë dinamikë, elastikë dhe të motivuar ndërsa Peshqit janë të ndjeshëm, kompleksë dhe intuitivë. Kur këto dy shenja bashkohen,  japin dhe marrin atë që u nevojitet më shumë.

Luani dhe Peshorja

Luanët janë shumë social, të shkëlqyer dhe e duan vëmendjen, ndërsa njerëzit e Peshores janë të këndshëm, miqësorë dhe ekstroversë. Kur takohen, janë një çift perfekt dhe kanë biseda të pafundme mbi gjithçka.

Virgjëresha dhe Ujori

Virgjëreshat janë observues dhe punëtorë, ndërsa Ujorët janë progresivë dhe origjinalë.  Këta të dy inspirohen teksa mendojnë në mënyrë të ndryshme.

Binjakët dhe Shigjetari

Binjakët dhe Shigjetari e duan lirinë dhe aventurën. Ky çift nuk mërzitet kurrë nga njëri tjetri. Vazhdimisht janë në kërkim të aventurave dhe zgjedhin të ndjekin këshillat e njëri-tjetrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesazhet me një modele bukuroshe i kanë kushtuar shtrenjtë futbollistit të Egjiptit, Amr Warda.

Ata që do këpusin zambakun i cili në literaturë quhet “Mis/Akkuş” i zbuluar për herë të parë në Ordu të Turqisë në vitin 1993, do të pagu

Autoritetet malajziane sekuestruan më shumë se 5 mijë breshka të vogla, të cilat u zbuluan në dy valixhe në aeroportin e Kuala Lumpur.

Policia e Berlinit do të vazhdojë të veshë uniformën e plotë të verës, përfshirë pantallonat e gjata dhe mund të heqë vetëm kapelën në va

Bashkëshortja e kryetarit të bashkisë së Tiranës, Ajola Xoxa me anë të një postimi në "Instagram" ka dhënë mbështetjen për rikandidimin e

Jemi mësuar ta shohim të kuruar në daljet e saj por kur miliarderja më e re në botë doli pa make-up dhe pa asnjë filter, njerëzimi u shok

Gjatë procedurave të divorcit, gjykata argjentinase vendosi t’i jepte rëndësi punës më të papaguar; punëve të shtëpisë!

Sozia e Lionel Messit rikthehet dhe një herë në qendër të vëmendjes, këtë herë jo për ngjashmërinë e tij shumë të madhe me sulmuesin argj

Një çift ka festuar dy gjërat më të bukura që i ndodhën në jetën brenda vetëm 30 sekondash.