Këto janë dy shenjat vetmitare të horoskopit

06/12/2019 - 21:44

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se përpara kemi festat. Dhe festat nuk kanë kuptim pa njerëzit e dashur, por për dy shenjat e mëposhtme  kjo gjë nuk ka edhe aq rëndësi pasi janë vetmitarë të lindur.

Dashi: Të lindurit në këtë shenjë shquhen për karakterin e tyre të fortë dhe të palëkundur, çka i dallon edhe nga pjesa tjetër e horoskopit. Por e keni menduar ndonjëherë se është pikërisht kjo gjë që i bën më të prirur për të qenë vetëm? Dashi nuk tërhiqet kurrë para asgjëje, mjafton t’i vendosë vetes një qëllim dhe e çon gjithmonë deri në fund, duke mos marrë parasysh se mund të anashkalojë apo lëndojë shumë njerëz me këtë sjellje të tij. Në fund të ditës mund të fitojë një betejë ose edhe gjithë luftën, por përfundon i vetëm.

Bricjapi: Nuk mund të mungonte në listën e shenjave vetmitare as Bricjapi. Personat e lindur në datat 22 dhjetor -20 janar janë aq shumë të përkushtuar pas karrierës, sa shpeshherë harrojnë që ka jetë përtej zyrës apo ambientit ku punojnë. Ambicia e tyre është pika e tyre më e fortë, por edhe më e dobët, pasi i lartëson në sferën profesionale, por i bën më të vetmuar. Mund të kalojnë me orë të tëra duke rendur pas punës, duke lënë në harresë të dashurit e zemrës që në fund i braktisin për shkak të natyrës së tyre tekanjozë dhe moskokëçarëse.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

DASHI: Nuk ka rëndësi nëse e takoni në rrugë, në bibliotekë, në spital apo duke pritur në radhë, nëse i ofron diçka për

Ish-mbreti belg, Albert II, ka pranuar se është babai i një gruaje të lindur nga një lidhje jashtëmartesore pasi u detyrua të jepte një k

Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të marrëdhënies me njëra-tjetrën.

Nga Italia, historitë e suksesshme të shqiptarëve si një dëshmi e integrimit të plotë të tyre në vendin fqinj, nuk janë të pakta.

Sipas një studimi të kryer së fundmi në Britani,  mosha e realizmit të qëllimeve dhe ambicieve konsiderohet 33 vjeç.

Policia holandeze zbuloi gjatë një koncerti rock-u vjedhjen e 30 telefonave celulare nga një person i cili i kishte fshehur në pantallona

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal