Kiara Tito tregon ku fitohen më shumë lekë, në ekran apo Instagram

13/10/2019 - 15:41

Kur sheh një profil të kuruar në Instagram, me veshje të bukura, restorante të shtrenjta, aksesorë firme etj, të krijohet ideja se e zonja e profilit është goxha e pasur. Në të kundërt, si përballon atë farë jete. Këtë ide, Dojna Mema, e mori dhe e ktheu në formën e një pyetjeje për Kiara Titon, që e ka kthyer Instagramin në një biznes.

“A je e pasur ti,” e pyet Dojna. “E pasur në shpirt,” i kthehet Kiara dhe vijon me, “pasuria nuk ka fund, por jam më mirë nga ç’kam qenë vitet e kaluara. Jam në gjendje më të mirë ekonomike.” Është Bricjap dhe e pranon dhe vetë që nuk kënaqet kurrë në aspektin material.

Në rregull, “fitohet më shumë nga Instagrami apo nga ekrani,” pyet sërish Dojna, dhe Kiara përgjigjet pa u menduar shumë. “Nga Instagrami. Flas për veten time, nuk e di. Mund të jetë një kombinim shumë i mirë i të dyjave se pa ekranin nuk mund të jesh e suksesshme në Instagram.”

Kështu që, kush ka ëndërr ekranin, ndoshta duhet të provojë dorën në YouTube e Instagram. Mund t’ju ecë më mirë andej.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Unaza prej 14 karat ari dhe diamanti, të cilën Kobe Bryant ia dhuroi mamasë së tij 20 vjet më parë, është shitur për një  shumë prej 206 

Fotot e fundit të miliarderes së njohur, motrës së Kim Kardashian, Khloe kanë ngjalluar mjaft diskutime në rrjet.

Pas një operacioni të policisë nga Bosnja dhe Hercegovina, janë arrestuar plot 35 persona.

Nëna e dy fëmijëve, Laura Higginson, e cila po trajtohej në spital për një pneumoni të dyshimtë, vdiq pasi iu administrua aksidentalisht

Jona Shehaj gjatë kësaj kohë karantine ka përdorur shumë aplikacionin “Tik Tok”, por një video e saj ka marrë dhe vëmendjen e kryeministr

Deputeti Selami Jenishehri ka lënë gojëhapur të gjithë publikuan teksa është shfaqur me një model të ri flokësh.

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, që njihet ndryshe me emrin e artit Stresi, ndodhet prej kohësh në një raport të komplikuar me bukuroshen

Masat e forta shtrënguese të marra nga qeveria për parandalimin e koronavirusit kanë paralizuar dhe “infektuar” disa nga sektorët e ekono

Një mjek i cili nuk ka përdorur sapun dhe shampo për 4 vite i ka lënë gojëhapur të gjithë teleshikuesit në New York.

Muzeu i Luvrit, i cili shumëfishoi ofertën e tij në internet dhe rrjetet sociale gjatë kohës së izolimit, u mbështet masivisht nga 10,5 m