Kim Kardashian i paguan qiranë për 5 vite një ish-të burgosuri

15/03/2019 - 07:51

Kim Kardashian nuk bën bujë vetëm me fotot provokuese që publikon, por dhe për faktin se është një humaniste e madhe. Këtë herë ajo ka vendosur t'i paguajë qiranë e shtëpisë për pesë vite një ish-të burgosuri.

Matthew Charles ka përfituar lirinë për sjellje të mirë, si rezultat i reformës së drejtësisë penale. Për shkak të qëndrimit të tij për 20 vite në burg, Charles e ka të pamundur të gjejë një shtëpi dhe të sigurojë punë si pasojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka besime të ndryshme rreth Zanave: disa i quajnë engjëj të një shkalle më të vogël, të tjerë demonë dhe akoma më tej, shpirtra…

Aktori i humorit Ermal Mamaqi i shoqëruar nga këngëtarja Elvana Gjata kanë kaluar në tapetin e kuq në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit n

Japonia ka filluar testimin e trenit më të shpejtë ndonjëherë. 

Antarktida perëndimore po përballet me shkrirjen e akullnajave për shkak të ngrohjes së ujit të detit.

Meghan Markle dhe princi Harry sot festojnë njëvjetorin e martesës.

Festë e madhe e Bayernit për titullin e fituar në javën e fundit të Bundesligës.

Hëna e plotë e majit njihet zakonisht si hëna e luleve për shkak të të gjitha lulëzimeve këtë muaj.

Arnold Schwarzenegger u sulmua pas krahëve gjatë një eventi në Johannesburg, në Afrikën e Jugut.