Kim Kardashian ndihmon 5 mijë të burgosur të gjejnë punë

17/06/2019 - 22:06

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me një kompani të njohur, ku përmes saj do të punësohen 5 mijë të burgosur.

Sipas ‘TMZ’ prej bashkëpunimit me Kardashian, kompania do të ofrojë 5 mijë vende pune për të burgosurit që presin të lirohen së shpejti dhe gjithashtu të kenë mundësi punësimi dhe strehimi.

Kim Kardashian ka shpenzuar kohë në burgjet e Amerikës, për t’u njohur me ata që vuajnë dënimin, çështjet e tyre dhe padrejtësitë që mund t’ju jenë bërë në gjykim.

Ajo ndihmoi në lirimin e 17 të burgosurve për 90 ditë. Nuk është hera e parë që Kim ndihmon personat në nevojë dhe tashmë që po studion drejtësi duket mjaft e përqëndruar në këtë kauzë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Danimarkë është çelur zyrtarisht sezoni i Krishtlindjes ndërsa në sheshin e Kopenhagenit është vendosur një pemë e dekoruar me rreth 3

Dukesha e Sussexit ka rrëzuar nga fronti sipërmarrësen Kylie Jenner duke u kthyer në një nga femrat më me stil të këtij viti.

Turi për ti rënë botës përqark me motor nuk ka shkuar si duhet për një motoçiklist meksikan.

JLo flet në një intervistë të gjatë për edicionin e ardhshëm të Super Bowl Hlaftime Show 2020, ku do të performojë së bashku me Shakiran:

Mediat serbe e kanë marrë për provokim faktin se një firmë shqiptare ka nisur të shesë çokollata në vendin e tyre.

Videoja e një qeni shqiptar, që shkrihet me tufën e dhenve në një rrugë në Shqipëri, u bë virale në rrjet.

Pamje tronditëse tregojnë mushkëritë e nxira katran të një duhanpirësi, i cili u lidh me zakonin vrastar për 30 vjet.

Autoritetet shtetërore në Nigeri raportojnë se një qytetar i Lagos mbante për kafshë shtëpiake një luan.

Një aksident trafiku ka ndodhur në Austri, ku është përfshirë edhe një shqiptar që jeton atje.

Paraardhësit e lashtë të të gjitha kafshëve, por edhe të njerëzve, mund të kenë qenë biseksualë, të angazhuar në akte homoseksuale, në ve