Kim Kardashian pagëzon fëmijët në Armeni (VIDEO)

10/10/2019 - 09:32

Ylli amerikan i reality TV, Kim Kardashian, ka pagëzuar fëmijët e saj gjatë një vizite në vendin e origjinës së saj, Armeni.

Kardashian kishte veshur një fustan të ngushtë bezhë dhe u ndal për të bërë foto me fansat lokalë. Pagëzimi u mbajt në Holy Echmiadzin, katedralja më e madhe e vendit kaukaz.

Kourtney Kardashian, ka qenë në krah të saj ndërkohë që ka munguar reperi Kanye West.

Paraardhësit Armenianë të Kardashian, nga ana e të atit, kishin emigruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe vetë Kim, nuk humbet rastin ta përmendë apo vizitojë vendin e origjinës. Armenia ka qenë vendi i parë në botë që ka pranuar krishtërimin si një besim zyrtar fetar, në shekullin e katërt.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 1921, Paul Amadeus Dienach, një mësues zvicerano-austriak me probleme shëndetësore, ra në një gjendje komae që zgjati për një vit.

Stuhitë e fuqishme që kanë goditur Spanjën kanë shkaktuar përmbytje të shumta dhe disa zona janë mbushur me shkumë deti.

Një kirurg i rraskapitur nga puna e tij është rrëzuar dy herë, duke thyer edhe dhëmbët.

Moderatorja e njohur Wendy Williams ka kaluar një moment të sikletshëm në emisionin e saj teksa ishte live, pasi në një moment nuk ka mun

Modelja Ashly Graham ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë. Ashly dhe bashkëshorti i saj, Justin Erwin u bënë prindër të një djali, të

Mbarë përdoruesit e rrjeteve sociale i kanë kërkuar Meghan Markle-it të marrë urgjentisht këshilla nga dadoja për të mbajtur në mënyrën e

Moderatorja dhe aktorja shqiptare, Almeda Abazi ka përjetuar disa ditë aspak të mira. Dy muaj më parë, djali i saj Efehan duhet t'i nënsh

Për 20 vite me radhë, qëndroi në shtëpi pasi nuk kishte nevojë të punonte.

Gjëja e parë që bëjmë kur zgjohemi është të gjejmë kuptimin e ëndrrave që kemi parë një natë më parë.

Vazhdon në distancë sfida mbretërore mes William me Kate dhe Harry me Meghan.