Kirurgu dhe e dashura e tij drogonin femrat për të bërë seks me to

20/09/2018 - 11:45

Një kirurg kalifornian dhe e dashura e tij janë vënë nën akuzë për drogimin dhe sulmin seksual ndaj dy grave, ndërsa autoritetet thonë se mund të ketë edhe viktima të tjera.

Grant W Robicheaux, i cili dikur u shfaq në një reality show televiziv, dhe Cerissa Laura Riley u arrestuan më 12 shtator. 

Hetuesit kontrolluan "mijëra e mijëra video dhe imazhe në telefonin e Robicheaux, shumë prej të cilave përfshinin edhe Riley", tha avokati i qarkut Orange Orange Tony Rackauckas.

Ai tha se disa video tregojnë se gratë "duken shumë të dehura përtej aftësisë për të pranuar ose rezistuar dhe ata mezi reagojnë ndaj aktit seksual të të pandehurit. Bazuar në këto prova, ne besojmë se atje mund të ketë shumë viktima të paidentifikuara".

Të pandehurit, të cilët u liruan me kusht pas garancisë 100,000 dollarësh, nuk komentuan rastin. 

Të dyja gratë që dyshohet se u sulmuan, takuan çiftin gjatë takimeve shoqërore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas përfshirjes në ngjarjen e ish-bllokut, këngëtarja Elvana Gjata po lakohet në media, edhe për një tjetër skandal.

Të jemi mirënjohës është diçka që të gjithë duhet ta bëjnë, por fatkeqësisht, në jetë më shumë ankohemi, pa i shijuar mirë momentet.

Miss-i i ri i Botës është shpallur Vanessa Ponce de Leon, një aktiviste e njohur për të drejtat e njeriut.

Disa shenja zodiakale janë më të 'mbyllura' ndaj dashurisë, përqendrohen në gjëra të tjera, ose janë më të komplikuar në ndjenja, ndaj mu

Lionel Messi është një prej futbollistëve më të paguar në botë dhe së fundi ka blerë një avion privat për familjen e tij që kushton rreth

Sonda InSight e NASA-s ka regjistruar tingujt e parë të erërave në Mars, gjatë javës së parë të operacioneve në këtë planet.

Finalja e madhe e “Këngës Magjike” përfundoi mbrëmjen e së shtunës.

Këngëtari Flori Mumajesi është shpallur fitues i edicionit të 20-të së spektaklit të “Këngës Magjike” me këngën “Plas”.

Aktori i njohur i humorit shqiptar, Florjan Binaj ishte i ftuari special i kësaj puntate në "Mos i fol shoferit" në Ora News. 

Për herë të parë Aulona dhe Fatma dolën nga kosherja e zakonshme për të sjellë këtë puntatë një Thumb Magjik.