Kirurgu vdes duke punuar në sallën e operacionit, pas atakut kardiak

23/11/2020 - 22:07

Një kirurg në Arabinë Saudite ka vdekur në dhomën e operacionit të spitalit ku do të kryente një procedurë ortopedike, njoftonin mediat vendase.

Mahdi al-Emari pësoi në atak kardiak të premten në spitalin Khamis Mushait, raportonte e përditshmja Al-Watan.

Ajo shkruante se kolegët kishin vërejtur që doktori dukej i sëmurë dhe e kishin bindur të testohej për probleme të zemrës.

“Kur Emari erdhi për të kryer operacionin në një nga pacientët e tij, ne vërejtën shenja lodhjeje te ai, i cili pranoi se ndjente dhimbje në stomak”, citohej të kishte thënë kreu i repartit të ortopedisë Dr Majid Al Shehri.

Ai shtoi se Emari fillimisht refuzoi të bënte testin dhe insistonte të kryente operacionin te pacienti.

Por më në fund ai ishte bindur të kryente alaktro-kardiogramin që tregonte se kishte pësuar atak kardiak.

“Ai vdiq duke kryer detyrën e tij, ai është një martir,” tha Dr Al Shehri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas shpalljes si president i Joe Biden, Ivana Trump, bashkëshorti i saj dhe Donald Trump janë larguar nga Washingtoni në Florida, duke lë

Vladimir Putin ditët e fundit është në qendër të vëmendjes së mediave rozë pas zbulimit të vajzës së tij sekrete.

Këngëtari polifonik, Guri Rrokaj i ka kushtuar një këngë Presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan.

Një ceremoni e cila kishte shumë pak persona dhe ndër të tjera ajo që ra në sy, ishte veshja lejla që kishin zgjedhur disa nga gratë më t

Këngëtarja Fjolla Morina ishte padyshim një nga personazhet më të përfolur të 2020-të.

23-vjeçarja Victoria Strauss ka vdekur në një aksident të frikshëm në Ohio, të SHBA, teksa tentonte të paguante parkimin me kartën e saj.

Autopsia ka zbuluar të vërtetën e vdekjes së modeles Alexis Robinault Sharkey, trupi i së cilës u gjet pa shenja jete në një rrugë në Tex

Tiffany Trump, vajza më e vogël e ish-presidentit amerikan, Donald Trump është fejuar me të dashurin e saj, Michael Boulos.

Avokatët e Dukeshës së Sussex, Meghan Markle kanë deklaruar se padia kundër tabloidit "Associated Newspapers" për shkelje të privatësisë

Viti 2021 pritet të jetë shumë më ndryshe se viti pandemik që lamë pas, për shkak të të cilit u anuluan shumë prodhime kinematografike os