Kjo është mosha ideale për të realizuar ëndrrat

28/01/2020 - 14:20

Sipas një studimi të kryer së fundmi në Britani,  mosha e realizmit të qëllimeve dhe ambicieve konsiderohet 33 vjeç. Kjo është periudha kur njerëzit ndihen më të motivuar dhe më të vendosur për të arritur synimet që i kanë vendosur vetes në karrierë, apo në fusha të tjera të jetës.  

Sipas studimit, kur njerëzit arrijnë moshën 33 vjeç ndihen më të sigurt, kanë nivele më të larta energjie, një shëndet më të mirë, por dhe një perspektivë pozitive për jetën.

Studimi zbuloi më tej, se njerëzit në këtë moshë kanë tre qëllime kryesore: Kursimin e parave, të ushqehen shëndetshëm dhe të kujdesen për veten.

Doktor Naveen Puri, nga klinika shëndetësore Bupa u shpreh: “Kur ti vendos qëllime, unë do të këshilloja t’i realizoje ato, duke u mbështetur në aftësitë e tua. Pasi ta keni arritur këtë, do të keni më shumë motivim për qëllimet e ardhshme”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jahti i miliarderit rus,  Andrey Igorevich Melnichenko është parë duke lundruar në brigjet e qytetit të Sarandës.

Udhëtimi i fundit zyrtar i Princit Harry dhe Meghan Markle si anëtarë të Familjes Mbretërore u kushtoi taksapaguesve britanikë gati një ç

Një mi gjigand afrikan ka marrë një medalje ari prestigjoze për punën e tij në zbulimin e minave tokësore. Magawa ka nuhatur 39 miniera t

Nipi i Pablo Escobarit, Nicolas Escobar thotë se ka gjetur një qese plastike me para me vlerë prej 18 milionë dollarë të fshehura në muri

Një deputet në Argjentinë, që harroi kamerën ndezur, është pezulluar nga detyra.

Disa ditë më parë, vëmendjen e ndjekësve në rrjete sociale e mori një fotot të publikuar nga moderatorja e njohur Bieta Sulo.

Një baba e ka lënë djalin e tij vetëm në shtëpi me një të huaj për pesë ditë me radhë sepse donte të shkonte me pushime në Itali.

“Ata thonë se ajo që nuk të vret të bën më të fortë … Ja ku jemi, me dëshirën e madhe që të kthehemi më të fortë se kurrë!Me anë të këtij

E vendosur tani në SHBA, Meghan Markle hedh pas shpine kurorën angleze dhe i drejton sytë nga Shtëpia e Bardhë.

Revista e famshme “Forbes” së fundmi ka publikuar një artikull për disa vende të botës që mund të vizitohen lehtësisht në kohë pandemie.