Kjo është shenja më pisanjose e horoskopit

18/08/2019 - 08:27

E dimë, askush i ka me qejf punët e shtëpisë, sidomos tani në verë ku gjëja e vetme që duam është kondicioneri, ose një ventilator të gjithin për vete. Por shenja e mëposhtme e horoskopit nuk ka qejf të prekë gjë me dorë, si në verë dhe dimër. Pastërtia nuk është pika e saj më e fortë, madje nuk do ta ekzagjeronim aspak nëse themi se Akrepi është armiku numër një i ujit dhe spaunit.

Eh,sa mirë do të ishte sikur shtëpia te pastrohej vetë! Akrepat ëndërrojnë gjithmonë të zgjohen në një shtëpi te pastër e të rregullt, por kur bie fjala të bëjnë punët në shtëpinë e tyre nuk e vënë edhe aq ujin në zjarr. Janë rrëmujaxhinj të lindur, nuk dinë të bëjnë dy çorape bashkë dhe nuk ia kanë idenë se ku kapet fshesa e lecka.

Në përgjithësi i bëjnë gjërat shpejt e shpejt sa për t'u quajtur, madje kjo ndodh shumë rrallë vetëm kur i shtyjnë të tjerët. Personat e lindur në këtë shenjë janë gjithmonë në lëvizje dhe justifikohen duke thënë se nuk kanë kohë për t'u marrë me vogëlsira, ama janë të parët që kritikojnë të tjerët nëse shikojnë ndonjë grimcë pluhuri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anxhela dhe partneri i saj ishin në prag të realizimit të ëndrrës së tyre të madhe, për të kurorëzuar lidhjen e dashurisë në martesë.

Janë disa shenja që duhet të mësojnë të mjaftohen, pasi janë shumë të pasigurt në vetvete. Ja cilat janë:

Qindra njerëz janë filmuar duke u mbajtur rradhë për të blerë maska për fytyrën, nën frikën e shpërthimit të koronavirusit, në një qytet

Ish-producenti i famshëm i filmave, Harvey Weinstein është shpallur fajtor për dy nga akuzat gjatë gjyqit për abuzimet seksuale. Ai, ësht

Një burrë guximtar që donte të provonte me çdo kusht se planeti i tokës është i rrafshët dhe jo në formë globi, është vrarë nga rënia e r

Gjatë jetës së tij Kirk Douglas gjithmonë ka financuar shoqata bamirëse.

Autori Dean Koontz parashikoi shpërthimin e koronavirusit në librin e tij të vitit 1981 "Sytë e errësirës".

Pas kërkesës së lartë për maska mbrojtëse nga koronavirus, kompania e njohur "Fendi" ka hedhur në treg "linjën" e saj.

Pasi e ëma e Quaden Bayles, (një djalë 9-vjeçar nga Australia, i lindur me nanizëm) postoi një video ku tregonte pasojat që vuante i biri