Kjo është shenja më pisanjose e horoskopit

18/08/2019 - 08:27

E dimë, askush i ka me qejf punët e shtëpisë, sidomos tani në verë ku gjëja e vetme që duam është kondicioneri, ose një ventilator të gjithin për vete. Por shenja e mëposhtme e horoskopit nuk ka qejf të prekë gjë me dorë, si në verë dhe dimër. Pastërtia nuk është pika e saj më e fortë, madje nuk do ta ekzagjeronim aspak nëse themi se Akrepi është armiku numër një i ujit dhe spaunit.

Eh,sa mirë do të ishte sikur shtëpia te pastrohej vetë! Akrepat ëndërrojnë gjithmonë të zgjohen në një shtëpi te pastër e të rregullt, por kur bie fjala të bëjnë punët në shtëpinë e tyre nuk e vënë edhe aq ujin në zjarr. Janë rrëmujaxhinj të lindur, nuk dinë të bëjnë dy çorape bashkë dhe nuk ia kanë idenë se ku kapet fshesa e lecka.

Në përgjithësi i bëjnë gjërat shpejt e shpejt sa për t'u quajtur, madje kjo ndodh shumë rrallë vetëm kur i shtyjnë të tjerët. Personat e lindur në këtë shenjë janë gjithmonë në lëvizje dhe justifikohen duke thënë se nuk kanë kohë për t'u marrë me vogëlsira, ama janë të parët që kritikojnë të tjerët nëse shikojnë ndonjë grimcë pluhuri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Planeti i zbuluar kohët e fundit nga Nasa, i ngjashëm me tokën quhet Kepler- 452B dhe ndodhet jashtë sistemit tonë diellor.

Miti i moshës së çamçakëzit të gëlltitur që qëndron në trupin tuaj për shtatë vjet është rrëzuar.

Fotoja e një vogëlushi nga Kosova është publikuar dje në ekranin gjigand të “Times Square” në New York.

Dashurisë i janë thurur vargjet më të bukura që mund të krijojë mendja e njeriut, vepra arti që kapërcejnë kufijtë e së imagjinueshmes, e

Edhe pse kanë kaluar 10 vite nga vdekja e tij, çështja e Michael Jackson vijon të jetë mjaft e diskutuar në media.

Pak kohë më parë Era Istrefi publikoi bashkëpunimin me reperin rus Sayonara Boy.

Rrudhat janë pjesë e paevitueshme e procesit të plakjes.

Xhejson Bafti, vogëlushi që bëri për vete shqiptarët me të folurën karakteristike, teksa nuk shqiptonte dot shkronjën “k”, ka nisur sot r

Publikimi i fotove nudo të Princeshë Dianës në vitin 1996 krijoi një skandal.