Kjo kompani ju paguan 2.500 dollarë në javë për të jetuar në shtëpitë luksoze

16/10/2019 - 17:14

Një kompani udhëtimi po punëson deri në 10 persona për të qëndruar në disa nga pronat më luksoze në botë, për të tërhequr blerës të pasur.

Për më tepër kandidatët do paguhen me një pagë prej 2.550 dollarë për secilën shtëpi ku do qëndrojnë.

HushHush.com po punëson testuesit e shtëpive luksoze të cilët do qëndrojnë në prona përfshirë një vilë në rivierën franceze apo një vilë spanjolle me 25 dhoma gjumi.

Shtëpitë variojnë me çmime nga 589,350 dollarë deri në 103 milionë dollarë. Të punësuarit do qëndrojnë në secilën shtëpi për një javë.

Gjithashtu do kenë mundësi të shijojnë stilin e jetesës së një milioneri dhe duhet të paraqesin një raport me 800 fjalë në kompani për secilën nga pronat, 5 ditë pas kthimit në shtëpi.

Ata do të duhet të vlerësojnë vendndodhjen e pronës, aksesueshmërinë, stilin, komoditetin dhe përshtatshmërinë për faqen e internetit.

Në thelb, puna përfshin testimin e shtëpive për të siguruar që i plotësojnë standardet e klientëve të pasur që shkojnë në kompani përpara se ti nxjerrin në treg.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme kanë nisur replikat online mes Julian Dedës dhe Mira Kazhanit.

Disa ditë më parë, vogëlushi Alvin Berisha u shpëtua nga kampi i ferrit në Siri dhe u kthye pranë familjes së tij në Itali.

Një çajnik i rrallë kinez është shitur në ankand për më shumë se 1 milion euro, 1000 herë më shtrenjtë se ç’e kishin planifikuar shitësit

Binjakët, Luani dhe Shigjetari janë tre shenjat e horoskopit që bëjnë shpenzime marramendëse në krahasim me shenjat e tjera.

Një fjalë, një gjest, një buzëqeshje ose thjesht dëgjoni ata që na qëndrojnë pranë. Ndonjëherë duhet shumë pak për të “lehtësuar” ditët.

Në fillim të këtij viti u tha se rolin e Princit Eric në filmin e ri “Sirena e vigël” ishte i destinuar ta luante Harry Styles i One Dire

Princ Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të thyejnë traditën disavjeçarë të familjes mbretërore, duke mos u bërë pjesë e festimeve të

Kryeministri Edi Rama njihet për stilin e veçantë dhe shpeshherë mjaft të guximshëm.

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni, feston sot 43-vjetorin e lindjes.

Qelizat e zemrës rrahin ndryshe në hapësirë.