Klientëve u shërbehet verë 5700 dollarëshe gabimisht

16/05/2019 - 17:18

Disa klientë me fat kanë provuar aksidentalisht një verë me vlerë 5700 dollarë në restorantin "Hawksmoor Manchester".

Ishte vetë restoranti që bëri një postim në Twitter ku shpresonte që klientët të ishin kënaqur nga vera e prodhuar në vitin 2001, Cheatau le Pin Pomerol.

Klientët porositën një verë me vlerë 330 dolllarë, por morën një shishe me cilësi më të mirë, ama me çmim 17 herë më të lartë, prej gabimit të anëtarit të stafit, i cili fatmirësisht nuk u dënua nga pronari. Gabimi u kuptua nga menaxheri i restorantit, tha një zëdhënës.

Postimi u bë viral në rrjetet sociale, ku të gjithë shprehnin dëshirën për të shkuar në këtë restorant dhe të kishin të njëjtin kamarier. Disa të tjerë shpresonin që punonjësi të mos pushohej për këtë gabim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkencëtarët në Kinë kanë përdorur teknika që modifikojnë gjenet për ta bërë trurin e majmunëve më të ngjashëm me të njeriut.

Këtë vit familja mbretërore nuk do të shkojë për gjueti shpendësh, traditë e cila ka qenë e përvitshme.

Balerina dhe prezantuesja e motit, Alba Hoxha, është shumë e komentuar në media dhe çdo e re që ka të bëjë me të përbën kuriozitet për pu

Zelanda e Re ka tërhequr vëmendjen e medias botërore, kësaj here jo për sulme terroriste por për një zbulim të rëndësishëm.

Nëse deri para pak vitesh një foto vlente sa 1000 fjalë tani mund të themi të njëjtën gjë për emojit (figurinat e vogla të verdha dhe jo

Grimca të vogla plastike, të transportuara nga era dhe që bien më pas në formën e dëborës, u zbuluan në Arktik dhe Alpe, sipas një studim

Një video virale ka bërë që autoritetet të marrin masa ekstreme e të mbyllin një plazh të tërë në Ishujt Filipines.

Këto janë 3 shenjat e horoskopit që shpenzojnë më shumë:

Dashi

Metropolit shqiptar i shtohet një qendër e re, e parashikuar të jetë destinacion i mijëra qytetarëve çdo ditë.

Moda, gjithnjë e më e përhapur në dieta, për të zëvendësuar një vakt me akullore fsheh diçka të jashtëzakonshme ...